İlaç Kullanamıyor

Bilgos

arkadaşlar biliyorsunuzdur belki ponçiği ben dün yani 2 martta veterinere götürdüm ama ponçik veterinerin verdiği antibiyotikli suyuu inadına içmiyor.
diğeri ise yarasına sıkılması gereken fısfısı sıkamıyoruz kaçıp duruyor.sıktığımızda ise az kalsın gözüne kaçıyordu,yerinde durmuyor.babam ponçiği veterinerin elini kanattığı için benim tutmamı istemiyor naapsam ponçiğe antibiyotik ve bu fısfısı yapabilirim.

13 CEVAP

Bilgos

zorlan içirmek te istemiyorum

anfrenee

3 kisiyle halledebilirsinz:d
1 kisi on pati. Digeri arka pati biride agzini acsin sizde hemen hizlica sıkın. Ne kdr kolay anlattim ama o kdr kolay olmadigini biliyorum :DD

En kolayi siringayla vermek ama suluga az miktarda suyla karistirip koymakta bir cozum olabilir bence tabi icmeme ihtimali de yuksek ama denenebilir.

Onemli olan o antibiyotigin bir sekilde poncik tarafindan icilmesi tabi ki ise yarar

Zaten yaraya sıkmanız gerekiyor soruda belirtmissiniz poncik kasisada bir sey olacagini dusunmuyorum yani etki eder ama tahris olabilir

Bilgos

şırınga ile vericez son çare antibiyotikli suyu :(

Sutunannesi

Bende şırınga tavsiye edecektim :(( bizde antibiyotik şurup kullanırken şırınga kullanmıştık ama kabus gibiydi en sonunda ben vermeyi bıraktım :(( inşallah sorunsuzca verebilirsiniz geçmiş olsun

Bilgos

suyun içinde antibiyotik olduğu için su da içmiyor

Bilgos

arkadaşlar babam marulun üzerine antibiyotik sıkıp verdi öyle oluyor mu ponçik antiniyotikli marulu mideye gömdü ama öyle işe yarıyor mu?

Bilgos

işe yarıyor ise hep öyle yapıcaz antibiyotiği
ve sadece fıs fıs kalıcak

Bilgos

fıs fıs demişken annem tam da yarasına yani sıkılması gereken yere sıktı ponçik orayı bbikaç kez kaşıdı kaşırsa o fıs fıs gider mi?

Bilgos

kabuk bağlamıştı tam bakamadım ama galiba kabuk dökülmeye başlamıştı

ibrahimcelik

Şırınga tavsiyem