Kedime Uygun Mama

ecesii
ecesii

260 Puan

Daha önce birçok kedi besledim genel olarak hepsi için nd kullandım. 3 hafta önce de bir arkadaşımın iş yoğunluğundan dolayı kedisini ben sahiplendim. 4-5 aylık erkek ve pro plan kitten tavuklu kullanıyor. Nd ye geçmek istedim ama pro planın içine az miktarda dahi nd koymayı denediğimde bile kedim mamasını yemiyor. Pro plandan devam etmeli miyim ya da nasıl bir yol izlemeliyim? Kedimin severek yiyeceği ve kaliteli başka bir mama önerir misiniz?

5 CEVAP

dilanbulent
dilanbulent

15989

Kedilerin de aynı insanlar gibi damak tadı farklılıkları oluyor. Çoğu kedinin bayıla bayıla yediği mamayı sizin kedinizin sevmemesi son derece normal bir durum. Eğer ND sevmediyse farklı bir aromasını deneyebilirsiniz veya başka bir marka alabilirsiniz. Başka çare yok :)

Eliflokummm
Eliflokummm

230

Bende kedimi sahiplendiğim ilk zamanlar proplan aldım kullandım genel olarak zaten büyük bir iştahla kuru mama yemiyorlar ama içerik açısından nd gerçekten kaliteli. Bir süre karistirip devam edin bence eğer yine başarısız sonuçlanırsa exclusion deneyebilirsiniz içeriğini inceleyin nd ile benzer bir içerik o da italyan menşei bir firma.

GzdeAkbuz
GzdeAkbuz

10001

Pro Choice, Wildfull, Bozita, Nutri Feline, Happy Cat, Taste of the wild, Optimeal.

dilanbulent
dilanbulent

15989

Proplan zaten iyi bir mama, dünyada en çok kullanılan mamalardan biri. Eğer kedi Proplan'ı seviyorsa ve alerji gibi bir durum söz konusu değilse kullanmaya devam edin neden değiştiriyorsunuz

ecesii
ecesii

260

Kedim gerçekten çok tüy döküyor ilk başlarda mevsim geçişidir bebek tüylerini döküyordur dedim ama veteriner hekimimiz bu kadar tüy dökmesinin anormal olduğunu söyledi, mamasını değiştirmemizi önerdi. Zaten evdeki diğer kedim nd kullandığı için nd ye geçmeyi denedim ama dediğim gibi yemiyor.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 86 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 62792 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR