Kedinizin Maliyeti Ne Kadar?

Feazeeeee

Kedinizin 1 Aylık Maliyeti Ne Kadar?

8 CEVAP

KimJeongguk

Kendi kedimin toplam 1 yıllık düzenli masrafını aylara bölersem aylık 407₺ oluyor. Yıllık 4886₺.

dissiz

Kedilerin bir aylık masrafları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu bizim için geçerli bir fiyat listesi.
Kuru Mama: 360t (1,5kg)
Islak Mama: 260t (12 ad-85g)
Kum: 420t (6kg)
Oyuncak sürpriz kutu: 250t
Veteriner: 250t Genel muayene
Bakım ürünleri: 350t

(Bazı aylar ekstra ürünleri almıyoruz örneğin oyuncaklar)

naz96

Değişkenlik gösteriyor tabi. Benim ki gibi mantarı çıkar, ateşi yükselirse 1 ayda 1200 civarı ödemiştim hepsi şansıma üst üste gelmişti. İç dış parazit, gençlik aşısı yaptırmaya fırsatım dahi olmamıştı. İki doz aşılar zaten. E aradan da 15 gün geçmesi gerekiyor genelde. 350 360 dan aşağı aşı olmuyor pek. Mamasını 15 kg söylüyorum ben ona da 500 civarı ödemiştim en son ama artmıştır muhtemelen. Kapalı tuvaletine 200 tl, 10 lt kumuna 110 tl ödedim. Yaş mamaları indirimde yakaladığımdan stoklamıştım 100 150 tl. Birkaç oyuncak, vitamin derken ilk sahiplendiğin zamanda biraz fazla gidiyor açıkçası. Sonra zaten sadece mama, kum alıyorsun.

cat_expert

Çok görece bir durum bu.

En dandik mamayı alıp, yaş mama vitamin vermeyip en kötü kumu alıp 2 ayda bir değiştirip aşılarını ihmal ederseniz çok düşük maliyetiniz olur. Fakat onun bir can olduğunu unutmayıp gereken her şeyi aşırıya kaçmadan yaparsanız mevcut ülke koşullarında oldukça maliyetlidir. Hesap kitap yapmıyorum artık açıkçası kredi kartım da bitmek bilmeyen onlarca taksit var ve limit yüzde 90 dolu bu kadarı aydınlatıcı olmuştur :)

Emirrckr

Değişkenlik gösterir,
Bizim aslında sürekli artıyor çünkü her seferinde fiyatlar zamlanıyor.
Kuru mamanın yanı sıra yaş mamayla da beslediğimiz için aylık maliyeti ortalama 2000-3000'i buluyor.(ayrıca iki kedimiz var.)
Ve olabildiği kadar kaliteli beslemeye çalışıyoruz.

LilaMiaLuna

Her ay değişiyor ama en az 1000-1500tl kadar

HaydutveNazli

Geçen ay 7bin ödedim hiç belli olmuyor ama hiç birşey çıkmazsa aylık 500 civarına geliyor ortalamada en az

Ozlemcakil

Tek kedi için benim kizim ayda
●ortalama 1.5 ile 1.75 kilo mama yiyor normalde 400 tlydi simdi alerjik mama aldim 600tl oldu
●kum ever clean kum kabim buyuk 380 tl kum ama 2 ay idare ediyorum yani aylik 190tl
●malt ve vet ortalamasi 200 tl aylik 1000tlyi buluyor diger kedim 800tl
Ikisi toplam 1800tl:)