Ben 8.Sınıfım Ve Vetirener Olmak İstiyorum.fakat Hangi Liseye Gidecegimi Bilmiyorum Sayısalda Cok

Nazli9121

Sayısalla aram çok iyi degil yardımci olabilirmisiniz?

1 CEVAP

dilanbulent

Merhaba güzel kardeşim. Bir hayalinin olması, ileride hangi mesleği yapmak istediğini düşünmen çok hoş bir şey. Öncelikle veterinerlik tamamen sayısal puan ile öğrenci alımı yapan bir bölüm. Ve bu değişmeyecektir, veterinerlik veya tıp gibi bölümler her zaman sayısaldı ve öyle olmaya da devam edecektir. Sayısal ile aram kötü demek için bence henüz küçük bir yaştasın. Senin yaşındaki kardeşlerimin temel sıkıntısı matematiğin temelini oturtamamak. Matematiğin temeli olmadan basamak basamak yukarı çıkmak istediğimizde ne yazık ki yere çakılıyoruz ve bunun sonucunda da ''benim sayısalım kötü'' gibi bahanelere başvurabiliyoruz :) Ha belki sayısal derslerinin temeli iyidir ama belki de sayısal dersleri sevmiyorsundur? Belki de aslında sayısalı çok seviyorsun ama temelini iyi oturtamadığın için konuları anlayamayıp sevmediğini düşünüyorsundur :) Bence sen derslerine çalış, kazanabildiğin güzel ve iyi bir lisede oku, kararını vermek için koskoca 4 yılın olacak. Henüz bir şeylere karar vermek için erken. Yaşın ilerledikçe ve yaşadığın tecrübeler doğrultusunda eminim hangi mesleği yapmak istediğine çoktan karar vermiş olacaksındır bu 4 yılın sonunda. Başarılarının devamını dilerim