Maltese Terrier İçin İç Parazit Önerisi

Merhaba 2 yaşında ve 5 aylık 2 tane maltese terrier cinsi köpeğimin iç dış parazitleri yaklaştı ama internetten bakıyorum anlamadım markalardan önerebileceğiniz etkili iç parazit hapı ve dış parazit damlası önerisi verirmisiniz rica etsem

3 CEVAP

dissiz

Veteriner hekiminizin önerisi doğrultusunda uygun iç ve dış parazit ilaçlarını kullanmanız en doğrusu olacaktır. Ancak, eğer veteriner hekiminizin önerisi yoksa, bir veteriner hekimden tavsiye almanız önerilir. Genellikle güvenilir ve etkili iç parazit hapları arasında milbemisin okzim, prazikvantel, ivermektin gibi maddeler içeren ilaçlar yer alır. Dış parazitler için de fipronil, permetrin, imidakloprid gibi maddeler içeren damlalar kullanılabilir. Ancak, köpeğinizin sağlık durumu, yaş ve ağırlık gibi faktörler dikkate alınarak doğru dozaj ve uygun ilaç seçimi yapılması önemlidir. Ayrıca internetten satın almak yerine devletin veterinerine giderek ücretsiz bir tedavi uygulatabilirsiniz veya bilgi alabilirsiniz.

KimJeongguk

Köpek için iç parazit olarak Drontal veya Caniverm, dış parazit olarakta Advatix, Advantage Multi veya Nexgard öneririm.

Cevaplar için teşekkür ederim veterinere gittim ama önerdikleri ürünler hakkında araştırdım pek bilgi bulamadım o yüzden internet üzerinden araştırıyorum
bu bahsettiğiniz ürünleri güvenli alışveriş yapacağım bir yer varmı acaba ?