Dişi Kedi Mi Erkek Kedi Mi?

perymel

Kedi sahiplenmeyi düşünüyorum ama erkek mi dişi mi sahiplenmeliyim hangisi daha az nazlı olur?

12 CEVAP

cat_expert

Hiç belli olmaz :)

Okan3439

Genelde erkek daha oyuncu daha hareketli oluyo karakter meselesi gerçi 😀

KimJeongguk

Erkek kediler o kadar insan canlısı ki size anlatamam. Dişilerin çoğu sevdirmez, asil tavırlıdırlar, ne zaman isterlerse o zaman sevdirirler ama erkek kedilerin çoğu da tam tersidir o kadar sevdirgen, şımarık, oyuncu, tombiş yanaklı oluyorlarkii. Kesinlikle erkek sahiplenin asla pişman olmayacaksınız.

Ozlemcakil

Dişi derim iki kizimi da yiyorum surekli 😊sevdirımek ne demek gobuş acip gidi acip öpmezsek küsuyorlar ama kendileri isticek ve disiler cok temiz , saat gibiler her davranislari planli kizginkik döneminde tavsan gibi oluyorlar surekli opüs seviş 🥰😅erkekler kizginlik doneminde israr püskurtup geziyorlar erken kisirkaştirmak ilerde bobrek sorunu yaptigindan o kokulu aylari beklemek herkesin harci degil:)((ve dişi kedi 3 yaşinda kiz çocugu gibi duygulu hisli konuşunca dinlrrken bayiliyor🥰🥰🥰

aslihan_e

Cinsiyet ile alakası yoktur. Kediyi insan gibi düşünün, hem doğuştan gelen huyları hem de yetiştirilme şekli ona yön verir. Biri demiş ki mesela "Erkek daha oyuncu oluyor" bizim nine kedimizle tanışmadığı için öyle söylüyor. Oyun delisidir kendisi. Yavru gibi davranır. Biri de dişi kendini sevdirmez demiş. O da başka dişi kedimizi görmedi, iki ayak üstünde durup kucağına al diye delirir, sürekli öper. Başka yorumda dişi kedinin konuşmalara tepkisinden bahsetmiş, bizim erkek kedimizin biri ile bildiğiniz sohbet ediyoruz. Çoğu cümlenin anlamını bilir. Bir köpek kadar eğitilmiş durumda diyebilirim. Diğer erkek kedimiz de yine öpme delisi sürekli yüzümü öpüyor. Ancak dişi de erkek de olsa kedilerin nazlı oldukları bir gerçek. İlla ki dengesizlik yapıyorlar. Kedilerin yapısında var. Bir karikatür görmüştüm, hayatımda gördüğüm en doğru karikatürdü. Hayvanlar için ruh sağlığı hastanesi çizmişler, köpeklerin bölümünde bir iki köpek oturmuş doktor kapısında muayene olmak için sıra bekliyor, kedilerin bölümünde ise sürüyle kedi var ve saçma sapan hareketler yapıyorlar. Dişi de olsa erkek de olsa sorun çıkarabilirler. Yine de söylendiği gibi kısır dişi kedilerde taş oluşma riski çok daha düşüktür. Dişi ya da erkek, evde hapis tutmak için illa ki kısırlaştırmanız gerek yoksa başa çıkamazsınız, hem de sağlıkları bozulmaya başlar. Bu arada her gün sokakta binlerce yavru açlıktan bakımsızlıktan ölürken eğer ki kedi satın alacaksanız bir kez daha düşünün derim.

Balimlilac

Cinsiyetten ziyade karakter meselesi olduğunu gördüm bu zamana kadar birlikte yaşadığım kedilerde.

KimJeongguk

Erkek kedilerin hepsi idrar püskürtmüyor kızgınlıklarında bu davranışı yapan erkek kediler çok az sayıda. Etrafa işaret bırakmaya başlarsa beklemeden hemen kısırlaştıracaksın bir daha yapmıyorlar. Böbrek sorunu da her kedide olabilir iyi bakılmazsa. Kısır erkek kediler daha yatkındır ama iyi bakıldığı sürece hiçbir sorun çıkmaz ve yukarıdada denildiği gibi dişi kediler sadece kızan dönemlerinde sevgi pıtırcığı oluyor onun dışında sen kölesin ev sahibi benim ben ne dersem o olur modundalar tamamen. Fakat erkek kediyi bütün gün dişle, yanaklarını sık çıt çıkarmıyorlar resmen. Tabi istisnalarda olabilir aşırı sevdirgen şımarık dişi kedilerde olabilir, vahşi dokundurtmayan erkek kedilerde olabilir tamamen sizin şansınıza bağlı. 😀

Mirabonibon

Kızgınlıkta idrar püskürtmeyi dişi kedilerde yapıyor. Benim dişi kedim var ve tamamen karakter meselesi öyle sevdiriyor ki kendini zaten ben onu veterinerden sahiplenmiştim ya nalxğpxüxpüs onu tutuyordular onu tutarken o kendini sevdirme derdindeydi hahajsjspxpağsğs ay çok komikti ya her hareketi fırsata çevirip sürtünmeye çalışıyordu ya Allahım o güne o kadar çok geri gitmek isterdim ki hahakxpalxğsü kucağıma verdiler ya kucağıma gelirken bile ellerimize falan kafasını sürtmeye çalışıyordu kucağıma bi geldi o kadar sevdiriyordu ki kendini boğuluyordum ahshxğosüzpaüa baktılar boğuluyorum kucağımdan alıp kutuya koydular ay çok komikti kutuya bile kendini sevdiriyordu ya kıyamam annnnnnem kurban olurum yaaa iyi ki aradım o kliniği iyi kiiiii seni bulmuşlar allahım çok seviyorum hala da öyle tam bi sevgi pıtırcığıııı🥹🥹🥹🥹🥹🥹🥹🥹

Fistikpasa

Benim dişi kedim var her sabah uyandığımda yanımda gelir üstüme çıkar sevdirir kendini, uyuma vakti geldiğinde de aynı şekilde gelir yatağın bir köşesine kıvrılır. Öncesinde sarman tekir erkek kedim vardı küçüklüğünde sevdirirdi kendini sonra büyüdü hiç ama hiç sevmezdi mıncırılmayı burda yazıldığı gibi. O yüzden gerçekten aslıhanın da dediği gibi tamamen karakter meselesi ama şöyle bir gerçek var erkek kedi kızgınlık dönemleri biraz daha zorlu geçiyor dişiye göre buna göre seçim yapabilirsiniz.

HaydutveNazli

Ben her iki kediyi de deneyimledim. Oğlum çok oyuncu aşk dolu daha saftirik sürekli ilgi isteyen ama arada çok fena ısıran bir tip. Kızım ise asil prenses, arada kendi kendine de takılan, gece yanımda uyuyan sanki annemmiş gibi hissettiren daha avcı içgüdüleri olan, göbek sevdiren nazlı bir güzel 🫠 erkek kedi 🐈‍⬛ bal kaymak ama çok enerji lazım erkek kediye . Tabi bu benim deneyimlerim her ikisi de çok güzel çok tatlı

HaydutveNazli

Ben her iki kediyi de deneyimledim. Oğlum çok oyuncu aşk dolu daha saftirik sürekli ilgi isteyen ama arada çok fena ısıran bir tip. Kızım ise asil prenses, arada kendi kendine de takılan, gece yanımda uyuyan sanki annemmiş gibi hissettiren daha avcı içgüdüleri olan, göbek sevdiren nazlı bir güzel 🫠 erkek kedi 🐈‍⬛ bal kaymak ama çok enerji lazım erkek kediye . Tabi bu benim deneyimlerim her ikisi de çok güzel çok tatlı

HaydutveNazli

Ben her iki kediyi de deneyimledim. Oğlum çok oyuncu aşk dolu daha saftirik sürekli ilgi isteyen ama arada çok fena ısıran bir tip. Kızım ise asil prenses, arada kendi kendine de takılan, gece yanımda uyuyan sanki annemmiş gibi hissettiren daha avcı içgüdüleri olan, göbek sevdiren nazlı bir güzel 🫠 erkek kedi 🐈‍⬛ bal kaymak ama çok enerji lazım erkek kediye . Tabi bu benim deneyimlerim her ikisi de çok güzel çok tatlı