Veteriner Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekiyor.

Feazeeeee

Veteriner Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekiyor?

2 CEVAP

dissiz

Veteriner olmak için lisans düzeyinde veterinerlik eğitimi almanız gerekiyor. Bu eğitimi alabileceğiniz kurumlar genellikle üniversitelerin Veteriner Fakülteleridir. Veteriner Fakülteleri, genellikle fen veya sağlık bilimleri alanında ön lisans eğitimi almış öğrencilerin başvurularını kabul ediyor. Veterinerlik eğitimi, Türkiye'de 5 yıllık bir lisans programıdır. Veterinerlik eğitiminde, temel bilimler, hayvan sağlığı, veteriner patoloji, farmakoloji, cerrahi, enfeksiyon hastalıkları, zoonozlar, yemeklerin hijyeni ve güvenliği, hayvansal ürünlerin kalite kontrolü gibi konular öğretilir.

KimJeongguk

Lise değil üniversite önemli bu noktada. Meslek lisesine gitme yeter çünkü üniversiteye çalışacak zaman olmuyor asla. Lgs sınavına iyi çalış ve güzel bir anadolu lisesine yerleş. Sonrasında ise iyi bir tempo tutturup yks ye çalışıp sayısal olarak girmen gerekiyor. Sayısalının süper olması gerekiyor haberin olsun. Veterinerlik fakülteleri sözel öğrenci almıyor Matematiğinin, Geometrinin kuvvetli olması gerek.