Kedim Perdelere Tırmanıyor Tırnakları Takılınca Asılı Kalıyor

Arya45

Bi kaç kez ben çıkardım ama biz evde yokken de aynı şey olursa nasıl bir önlem alabiliriz?

16 CEVAP

yasement

Tirnaklarini kisa tutun zor takilir o zaman. Biz alistiramadik ama tirmalama tahtasina alistirirsaniz da rahat edersiniz.

yasement

Aynen disari cikmiyorsa kisa tirnakla rahat edersiniz. Veterinerler de tirnak kesimine ucret almazlar asi vs icin gidildiinde ama ben de kendim yapiyorum genelde. rica ederim.

aleyn

tırnaklarını dikkatli kesin hafif pembelik olan kısımları kesmemeye çok dikkat edin..

yasement

Anladim tirnak konusunu ister veterinerle konusun o zaman, nolur nolmaz bir tehlike ile karsilastiginda tirnaklari sayesinde hayatta kaliyor. Biz gezdirme tasmasi ile cikardigimiz icin kesiyoruz.

Sutunannesi

Benim kedimde perdeye tırmanıyordu balkonu açmamız için ve asılı kaldığı bir zaman tırnağı eklem yerinden çıktı. 1 ay gibi bir süre alçıyla dolaşmak zorunda kaldı zor günlerdi. O yüzden perde konusunda dikkatli olmak gerekiyor :(( ya tırnaklar devamlı kısa tutulacak ya da atıyorum siz evde yokken ya da yanında değilken perdeler kenara çekilecek

Arya45

Tirmalama tahtasini da tirmaliyor ama galiba kısa geliyor yukarılara atlayıp zıplamak istiyor. Tırnaklarını kesmeyi deneyim teşekkürler.

Arya45

Aleyn evet o kısmı biliyorum teşekkürler :) yasement, dışarı çıkıyor biz yanindayken biraz gezip geliyor uzaklaşmadan.

aleyn

tamam o halde, bazen bilinmiyor ya da vet. uyarmamış oluyor kediciğin canı yanmasın diye hatırlatmak istedim.

Gdeniz

Benim kedim de bir süre salondaki fon perdelere takmış durumdaydı. Kızdıkça gözümün içine baka daha çok yapmaya başlamıştı. Benim perdelerim yere kadar uzun. Bir hafta boyunca perdeleri yukarı kaldırıo mandalla tutturdum. Yerden 1,5 metre yüksek olarak şekilde. Bir hafta sonrasında perdelerimi tekrar normal hale getirdim,kedim perdelere gittiği an,oyuncaklarını önüne atıp perdelerden ilgiisini kopardım. Şuan tamamen perdeleri unutmuş durumda. Sizde bir süre perdeleri yukarı kaldırıp,sonrasında yine perdeye gittiği zaman oyuncaklarıyla ilgisini perdeden uzaklaştırabilirsiniz.

Arya45

Perdeler uzun degil aslinda da Perdenin önünde koltuklar var kaldırsak bile yetişir koltuğun tepesinden. İlgisini çekmeye çalışayım dicem ama ordan dışarıyı izliyor koltuğun tepesine yatıp. perdeyi tamamen kenara çeksem bu kez evin içi gözükecek 1.katta olmasak onu yapabilrdm o da olmuyor maalesef. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için Gdeniz :) ilgisini dağıtmaya çalışıcam o esnada.

Anonymus827062

Kıvrık kısımlarını kestigin zaman o bunu farkedecek ve atlama ziplamalarida azalacak hatta vazgeçecek. Çünkü o tutunabildiginin farkında tırnakları varken. O yüzden yapıyor. Olmadığında yapmayacak.

Gdeniz

Oda tahsis edin ozaman ona. Benim kızımın odasındaki yül yarıya kadar açık dışarıyı izleyebilmesi için

Friolero

Bazı spreyler varmış. Sıkılan yere kedi yaklaşmıyormuş. Hiç denemedim ama deneyen var mı ki?

Arya45

Sutunannesi evet kenara çekiyorum evden çıkarken artık evin içi gözükse de yapcak bişey yok. Gdeniz oda tahsis etsem de sıkılır o gezmek ister, bütün evi ona tahsis ettik küçük hanım yeterki sıkılmasın sağlıkla dolaşsın :)

Arya45

Friolore bilmem duymadım hiç sprey konusunu.