N&D Mama Hakkında

Ceronimo-

Merhaba, yakında 4 aylık olacak kızım N&D tahılsız narlı-tavuklu mama ile besleniyor. Fakat tavuk alerjisi olmasından şüpheleniyorum çünkü mama yedikten sonra epey kaşınıyor, özellikle çene bölgesi ve kulak-yanak arası.
Tüm yavru kedi mamalarında tavuk var. N&D’nin düşük tahıllı portakallı-morina balıklı yetişkin mamasını yemesinde bir sakınca var mı? Görünüşe göre tek fark bu mamadaki %40’lık protein oranı. Şu an yediği tavuklu mamada bu oran %44. Bir de tahılsızdan bir anda düşük tahıla geçmemiz ona ağır gelir mi?

18 CEVAP

bu durum mamanın tavuklu olmasından kaynaklanabileceği gibi tahılsız olmasından da kaynaklanabilir. bunu göz önünde bulundurun derim. ben morina balıklının tahıllısını tavsiye ederim.

Ceronimo-

Haklısınız, o da var tabii. Geçenlerde bununla ilgili açılan bir konuda da kedilerine düşük tahıllının daha iyi geldiğini söylemişlerdi. Ama düşük tahıllıda protein miktarı %36'ya kadar düşüyor. Yavru kedi için bu miktar az değil mi?

KedimVar

Ben N&D'nin portakallı-morina balıklı yetişkin mamasını kızım 5-6 aylıkken kullanmıştım. Rahatça yiyebiliyordu. Büyük ya da sert gelmiyordu. Üstelik çok sevmişti. :)