Misafirlerim Kedilerimin Canını Acıtıyor, Nasıl Gelmemelerini Sağlarım

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Bayramda teyzem ve kuzenlerim gelecek evime ancak kuzenlerim kedimin çok canını acıtıyorlar ne kadar kızarsam kızayım hala aynı şeyi yapmaya devam ediyorlar. Şimdi bu bayramda da evime gelme ihtimalleri var gelmelerini istemiyorum, hatta şöyle diyeyim temizlik hastasıyım ve kedimin de bağışıklığı hem düşük hem de gelişimi geri bu yüzden extra extra titizim yani daha açık olacak olursam benim çekirdek ailem dışında herkes bana çok pis geliyor, bu yüzden de evime gelmelerini istemiyorum.
Bunu nasıl söyleyebilirim?

17 CEVAP

Fistik23

Kedim uyuz olmuş kaşınıyoruz sürekli dizide bulaşmasın de

LilaMiaLuna

Mantıklı
Teşekkür ederim @cat_expert

selinay41

kedim mantar veya uyuz olmuş diyin sakın ellemeyin falan diye uyarın ben misafirler gelince kedimi odama koyup kapıyı örtüyorum maması da yanında uyuyor hep ama sizinkiler yatılı misafir ise dediğim gibi kedi hasta diyip yaklaştırmayın

Ozlemcakil

Evet kedi uyuz olmuş tedavi uzun surecekmis 🤭🤭

Feazeeeee

Misafirler Gidene Kadar Kedi Sende Kalsın :D Kuzenlerinin Annelerine "Çocuklarınız Kedimin Canını Acıtıyor da Onları Uyarır Mısınız?" Olabilir Belki :D

LilaMiaLuna

@Feazeeeee teşekkür ederim

mervevehubble

bizimkine pire dadanmıştı, bizlere geçmediğini bildikleri halde kimse eve gelmemişti uzun süre o yüzden uyuz, mantar, pire hepsi mantıklı :)

cat_expert

Çok fena grip olmuşum yatak döşek yatıyorum diyin bulaşır diye korkup gelmezler :)

Ben o konuda şanslıyım bizimki eve yabancı biri geldiği anda ortadan kaybolur.

LilaMiaLuna

Teşekkür ederim @Fistik23 ama bu onları caydırmaz. Diyemiyorum ki pissiniz, mikrop bulaştıracaksınız, evimi kirleteceksiniz, kedim hastalanacak, stres olacak diye akraba maalesef. Ve ben dediğim gibi temizlik takıntısı olan bir insanım ve gelirlerse (ki umarım gelmemeleri için sizin fikirleriniz ile bir çözüm bulabilirim) gittikleri zaman evi 100 kere de temizlesem asla rahat etmem ve zaten kedim de net hastalanır zaten hem gelişimide geri, yani ne yapacağım bilmiyorum.
Tekrardan teşekkürler

Emirrckr

Ne yalan söyleyeyim bizde özellikle çocuklu misafirlerden pek hoşlanmıyoruz :))
İster istemez sevmeye çalışıyorlar iki kedimiz var ikiside yabancılara karşı çekimserler.
Zaten genel olarak tanımadıklarına alışması birkaç gün sürüyor birde sürekli peşlerinde çocuklar koşunca iyice geriliyorlar.
Dolap üstlerine falan kaçıyorlar.

Bu yüzden genelde ya bir bahane buluyoruz ya da biraz yumuşak sert arası bir dille uyarıyoruz.

Emirrckr

Grip olmuşum,hastayım,yatıyorum iyi bir bahane olabilir evet :)

Ya da kedilerimin parazit aşılarını aksattım iç parazitleri var dokunmayın fazla da diyip korkutabilirsiniz çocukları :)
Tabii yine de dururlar mı orası belirsiz.

O yüzden bence direkt kendinizin hasta olduğunu yatak döşek yatıyor olduğunuzu söyleyin.
Bu haldeyken de geleceklerini sanmıyorum.

LilaMiaLuna

@Emirrckr teşekkürler

LilaMiaLuna

@selinay41 cevabınız için teşekkür ederim. Dediğim gibi ben sorunu kökten çözmek istiyorum yani direk evime gelmesinler istiyorum, ama işte akraba olduğu için çat diye gelmeyin diyemiyorum, umarım bir çözüm bulurum. Tekrardan çok teşekkür ederim

LilaMiaLuna

Yani direk gelmeyin demek yerine dolaylı yoldan gelmeyin demek istiyorum

LilaMiaLuna

@Ozlemcakil teşekkür ederim cevabınız için ancak maalesef ve maalesef ki asla vargeçmiyorlar, dediğim gibi ben direk evime gelmelerini istemiyorum, yani gerçekten aklımı kaçıracağım artık. Tekrardan teşekkür ederim.