Kedim Misafir İstemiyor

sdniz28

Kedim eve gelen misafiri istemiyor kendisine yaklaşmasına izin vermiyor tıslıyor pati atıyor ağzıyla tuhaf sesler çıkarıyor çocukları sevmiyor evde bizden başka kimseyi istemiyor ona zarar veren sıkan kimsede yok yinede kim gelirse gelsin saldırıyor nasıl önleyebilirim

2 CEVAP

Apollokaju

onun çaresi yok evde iki kedim var yetişkin olan kimseyi istemiyor biz dışında özellikle çocukları misafir geldiğinde kendinizi evde sevdiği bir alana koyabilirsiniz ara ara çıkararak belki öyle alışır

Emirrckr

Tanımadıklarına karşı bizim anne-kız iki kedimiz de öyle.
Özellikle çocuklara hiç sokulmuyorlar.
Daha doğrusu ani hareketlerden hoşlanmıyorlar ama çocuklara anlatamıyorsun işte.

Ama sık sık görürseler aralarında illa bir kaynaşma oluyor,
Ablamın kızı var 1 yaşında,
İlk zamanlar geldiklerinde yavru olan kedimiz onun sesinden bile korkuyordu şimdi epeyce alıştı.
Yeri geliyor sevdirdiği de oluyor.
Anne kedimiz de çok farklı davranıyor normalde çocuklardan pek hoşlanmaz ama ona ayrı bir hassasiyet gösteriyor.
Sevmesine falan gayet izin veriyor bir kere pati kaldırdığını görmedim.
Biraz tanımaları ve güvenmeleri gerekiyor kısacası.
Elbette çocuğun da biraz sakin davranması lazım :))