Kedi Kısırlaştırma Sonrası

teoem

Tekir kedi sahipleneli 3 ay oldu. Kendisi yaklaşık 10 aylık. Kısırlaştıralı da 1 ay oldu. Kısırlaştırdıktan sonra uysal kedim aşırı hiperaktif, oyuncu olmaya başladı ve hiç kendini sevdirmemeye başladı. Sevmeye çalışırsak çoğu zaman ısırmaya ve yanımıza gelmemeye, günün uyumadığı her anında sürekli oyun modunda olup koşturmaya birşeylere saldırmaya başladı. Ne kadar onla oynasak yetmiyor. O kadar çok hiperaktif oldu ki uyumamaya başladı gün de uyuduğu süre toplasan 12 saati geçmez. Kısırlaştırılmadan önce uysal ve kendini sürekli sevdirirdi. Kısırlaştırdıktan sonra uysal olur deniliyordu da tam tersi oldu yok mudur bunun bir çözümü falan uysallaşması için

1 CEVAP

Balimlilac

Bendede benzer durum var. Aşırı hareketlendi kısırlaştırmadan sonra. Sevdirmesinde sıkıntı yok ama kısırlaştırma operasyonundan önce daha sakindi şimdi ise panter gibi her yere atlayıp zıplıyor. Bir çözümü yok maalesef.