Yavru Kedi İçin Orta Segment Mama Önerisi

Alsancak

Merhabalar, 2 aylık bir yavru kedi sahiplenicem ama hangi mamayı kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Aslında bu işi kedinin seçeceğini biliyorum ama ilk olarak hangi mamayla başlamam gerek, orta seviyede bir fiyatlandırma olursa çok sevinirim?

15 CEVAP

dadasf

advance

dadasf

advance

Suraemir

Vallahi sanabelle içerik bakımından uygun hemde en azından diğerlerine göre fiyatı düşük 10 kg 950 civarıydı ya da 900 falan

Suraemir

Küçük paket alıp deneyin ya da açıktan bir kaç çeşit mama alıp deneyin

Suraemir

Royal caninde gerçek et yok gereksiz pahalı hills maddiyatınıza uygunsa alınabilir

BritCare ishal sorunu var genel olarak. ND tahıllı seri tercih ederim bu fiyatlara kesinlikle 👍

dd13

Ben veterinerimin önerisiyle royal canin kitten, royal canin kısırlaştırılmış yavru ve şimdi de kısırlaştırılmış yetişkin maması kullandım, kullanıyorum. Kedimiz severek yiyor

Anonymus985465

Bozita kitten ve bol suda haşlanmış tavuk

Anonymus985465

Royal Canin kesinlikle önermiyorum.
Mystic sokak kedilerine veriyorum.
Mamanın içinde yüksek oranda et olmalı ve tahıl içermemeli. Ham kül oranı düşük olmalı.

scotland

brit care kotu marka degil ama kitten olaninda ishal problemi yasayan cok fazla kedi var

dilanbulent

Britcare markasından uzak durun. Bu mamayı tavsiye eden insanların da herhangi bir tavsiyesini ciddiye almayın. Sadece bu sitedeki başlıkları bile araştırsanız anlarsınız uzak durulması gereken bir mama olduğunu. Kedilerin çoğunu bitmek bilmeyen bir ishalle mahvediyor.

Hills gayet güzel bir tercih. Tavuklu mu balıklı mı alayım demişsiniz ona da cevap vereyim. Marka aynı olduğu için içerik olarak pek fark olmuyor. Örneğin tavuklusunu alıp deneyin. Bir aksilik çıktı diyelim, mesele tadını beğenmedi veya alerjik etken yaptı, o zaman balıklısını alırsınız veya başka bir markaya geçersiniz. Şunu unutmayın biz burada ne kadar tavsiye versek de dünya üzerinde şikayet olmayan bir marka bulamazsınız. Hiçbir mamanın yüzde 100 güvencesi yok. Örneğin ben Britcare önermiyorum, Royal Canin veya Hills gibi markalar öneriyorum çünkü şikayet oranları Brit Care gibi markalara oranla çok daha düşük. Ama bu Royal Canin veya Hills yüzde 100 güvenli demek değil. Küçük bir paket alıp deneyin, severse ve bir sorun olmazsa devam edersiniz. Hills iyi bir tercih. Royal Canin de olur.

Alsancak

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler, arkadaşım açıktan mama vermiş yemiş ama yine de benim alacağım mamayı yer mi diye endişede kalmıyor değilim. Hills'in ya da Royal Canin'in mamaları hakkında için neler düşünsünüz acaba?

Alsancak

Acaba Britcare ve Msytic için neler düşünürsünüz?

Alsancak

Arkadaşlar, önerileriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Şuan Hills'in yavru kedi maması almayı düşünüyorum. Tavuklu\Tuna Balıklı arasında bir fark olur mu acaba?

Alsancak

Yanıtlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Şimdilik tercihimi Tavuklu Hills'ten yana kullanıcam. Tabi ki iş yine patili dostlarımızda bitiyor. Sağlıkla günler diliyorum hepinize.