Yaş Mama Seçimi

dd13

Arkadaşlarım kedi dostlarınız için hangi yaş mamaları tercih ediyorsunuz ve o markaları tercih etme sebepleriniz neler?

15 CEVAP

Emirrckr

N&D ve Schesir kesinlikle tavsiye ederim bizde bunları kullanıyoruz en azından içinde ne olduğunu görüp güvenle verebiliyorsunuz.
İkisinin de içeriği gayet iyidir ilaveten birde Gimcat'in de yaş mamaları içerik olarak güzel.

GeceFanzini

Schesir suda pişirilmiş versiyonlarını kullanıyorum kısır kedilerim için. Diğerlerinin yağ oranları genelde fazla olduğu tercih etmiyorum. Özellikle et oranı yüksek ve kendi buharında pişen, katkısız bir ürün. Mesela Ton Balığı ve Ringa Balıklı olan ürünün açıklama ve içeriği şu şekilde;

Schesir markası her zaman en iyi kalitedeki doğal ürünleri sunar. Kediler için, gerçek ton balığı ve ringa balığı ile özenle hazırlanmış, pürüzsüz, su eklenerek kendi buharında pişirilmiş, konserve kedi mamasıdır.

İnsan gıdası olarak kullanılabilecek kalitede %100 doğal içeriklere sahiptir. Renklendirici, lezzet arttırıcı ve koruyucu maddeler içermez."Hormonsuz" tavuk ve açık denizden yakalanan balıklar kullanılır.

Balık içeriği en iyi kısımları değerlendirilerek elle işlenir ve buharda pişirilir.

İçerik

Ton Balığı %50
Su %43
Ringa Balığı %4
Pirinç %3
Analiz Raporu

Protein %14
Ham Lif %0,5
Ham Sıvı ve Katı Yağlar %0,5
Ham Kül %1,5
Nem %82
Vitamin A 1325 IU/kg
Vitamin E 160 mg/kg
Taurin 15 mg/kg

ND çok seviyorlar,içeriği de güzel. Ama genelde balık buğuluyorum taze taze veya kıyma aynı şekilde. Yaş mama fiyatları arttı , zaten kaç gr yicekler en azından gerçek bir besin olsun diye düşünüyorum.

dd13

Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Kedinize yarasın, ömrüne ömür katsın 🩵 Benim gerçek et veya balık yapma imkanım yok, o sebeple yaş mama veriyorum. Kötünün iyisi olarak, gerçek etin yerini tutmasa da yine de kedimi kuru mamaya göre mutlu edecek bir yaş mama arayışındayım. Nd ye bakacağım

mervevehubble

biz de gimcat ile nd veriyoruz. veteriner gourmet önermişti ama çok ezme şeklinde nd ve gimcat bildiğiniz löp löp et o yüzden daha güvenilir geliyo :)

scotland

schesir acana n&d bu 3 u benim en memnun kaldiklarim. n&d sebze meyve ile cok guzellestiritor, acana icerik olarak agir olsa da inanilmaz besleyici, schesir de sade yorucu degil saf kalite ama parasini hakeder mi bilemiyorum

scotland

ben felicia ton balikli denedim kedim tadina bile bakmadi somon yagi ilave etmistim ondan dolayi muhtmelen. goruntusu ayni schesirdi sulu sade haslanmis ton baligiydi kalitesi ayni degildir muhtemelen ama guzel gibiydi

mehtapkaplan

Schesir, Acana ve Bozita veriyorum..içerik olarak gerçek et ürünleri kullanıyorlar ve gerçekten premium kalitede mamalar. Pahalı ama oğluşuma değer. Acanada şuanda indirim var normalde 1 adedi 60₺ ama şuan petlebide 19.90

LilaMiaLuna

Acana ,n&d, nutri Feline güzel

mehtapkaplan

Acana çok iyi gözü kapalı öneririm hem bizimkide kullanıyor☺️

stellabennett

benim kedim Acana dışında yaş mama yemiyor ama bu açıdan da içim rahat çünkü Acana’nın içeriği gerçekten temiz eğer diğer mamaları da yeseydi Schesir GimCat Eclusion bunları da kesinlikle kullanırdım

Nutri feline kullanıyorum hem içeriği güzel hemde protein oranı yüksek diğer markalara göre fiyatı orta derecede n&d veya acanayla içeriği hemen hemen aynı

Sivs

Benim kız nd gimcat acana yaş mamalarını kesinlikle yemiyor market yaş mamalarını yiyor nedense

dd13

Schesir içinde kılçık vs oluyor yorumları görmüştüm açıkçası o sebeple biraz güvenememiştim. Gimcat i bir kere deneyimleme fırsatım olmuştu. Nd çok önerilmiş onu kesinlikle alacağım, çok teşekkürler. Peki acana,felicia veya exclusion denediniz mi?

dd13

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Exclusion, indirimde olduğundan bol miktarda acana, gimcat, bozita, felicia ve nutri feline markalarından aldım. N&d den malesef çeşit yokru