Bir Bakabilir Misiniz?

sadece_kedi

Az önce sokak kedilerini besledim. Çöp bidonlarının üst kısmında büyük bir alan var ve bu alanın yarısını kediler kullanıyor. Bazen üst tarafta köpekler oluyor 1-2 tane. Her hayvanı eşit derecede severim. Ama doğruyu söylemek gerekirse köpeklerden biraz korkarım. Nedeni yok. İstemsiz bir şey. Her neyse, giderken orada bir köpek gördüm. Biraz daha yaklaşınca 2 köpek olduğunu gördüm ve yaklaşık 1 metre uzaklarında da bir kedi vardı, yatıyordu. "İnşallah korktuğum başıma gelmez." dedim. Korkarak da olsa yaklaşıp baktım. Melek olmuştu... Karnından biraz kan geliyordu. Ağladım, üzüldüm ve korktum. Neden korktum? Çünkü diğerlerinin de başına aynı şeyin gelmesini istemiyordum. Köpeklerin yaptığına inanmak istemiyorum ama karnından da kan gelince... Alt kısma inince 5-6 kedi evinin ve içindeki battaniyelerin, kumaşların parçalanmış olduğunu gördüm. Normalde rahat 20 kedi olurdu ama şimdi 5 tane anca vardı...
Gerçekten çaresizlik içerisindeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sizce köpecikler mi yaptı? Öyle düşünüyorsanız tavsiyeleriniz neler? Şimdiden teşekkürler...

Not: Köpekleri toplatmak, uyutmak vb. gibi canice şeyler yapılmasını istemem :( Her iki tarafında rahat edeceği şeyler olması daha iyi olur.
Not: Asla ayrımcılık yapmam. "Köpekler yaptı!" demiyorum. Onlar yapmış olabilirler mi diyorum.

Buraya kadar okuduysanız gönülden teşekkürler...

13 CEVAP

Reyyanhan

Köpekler kovalar sadece hıc kedi öldüren kopek görmedim

Reyyanhan

Çok üzüldüm . Ne yapabiliriz acaba . :/

Reyyanhan

Gözlemlemek gerekir ozaman .

pistan32

Bende hic kedi ölduren bi kopek gormedim ama ölü bi kediyi yemeye calisan kopek gordum(kopegin oldurmediğiden eminim)Muhtemelen o kedicikde baska bi sebepten ölmüştür.Kedilerin mamalarını daha yüksek biyere koyarsanız kopeklerin saldirmasini engellersiniz diye düşünüyorum.Hayvanlar haklı olarak aç oldukları için bi rekabet içine girip birbirlerine zarar verebiliyolar.

emrezrtrk

Kedilerin ortadan kaybolması benimde başıma geldi ama kediler 2 hafta sonra geldiler.korkmustum bende acaba verdiğim mamalar mi dokundu diye öldüler diye düşündüm ama geldiler sonra.sizin durumunuz da farklı umarım bir yolu bulunur.

emrezrtrk

Belkide çöpe atılan cisimlerden de yaralanmış olabilir kedicik

pistan32

Köpeklerin ulaşamıyacağı yüksek yerler duvar üstleri gibi

turkuaz66

battaniye ve kumaşları kedilerin kokuları sindiği için muhtemelen köpekler yapmıştır. tabi bu olay canilikle karşılanmaması gerekir bu tamamen içgüdüsel ya köpekleri bi araca yükleyip ortalama 2kilometre uzağa bırakın her gün en az 1 kerede oraya gidip köpeklere yem bırakın bi müddet sonra köpekler orayı kendi alanları olarak benimseyecektir. tabi bıraktığınız yer boş bi yer olmasın diğer insanlarında yaşadığı yer olsun ki. siz yemek veremediğinizde o köpekleri başka insanlar beslesin

sadece_kedi

Bende görmedim bu güne kadar. Buradaki insanlar kedi-köpeklere bir şey yapmazlar. Çoğu günlük yiyecek-mama bırakır. Bilmiyorum :(

sadece_kedi

Gözlemleyeceğim.

sadece_kedi

Yüksek olarak nereye koyabilirim?

sadece_kedi

Hepinize çok teşekkürler

akitalove

Reyhan abla cok iyimsersin ama bunu köpekler de yapabiliyor bizzat gozlerimle sahit oldum