Seçici Kedim

Ozgeeee1

Merhaba kedime hangi mamayi alsam 1 Ay sonra sıkılıyor ve yememeye başlıyor ne yapacağımı şaşırdım önerebileceğiniz mama var mı? Ne yapmam gerek bu konu hakkinda

5 CEVAP

salihaondag8

Genel olarak kısır yetiskin erkek kedim çok seçici zor beğeniyor ve iştahı çok az pek kuru mama sevmiyor bende genelde tavuklu alıyorum tek onu yiyor ve çok kilogramli almıyorum ve taze kalıyor ve birsure sonra sıkılmiyor çok kilogramli mama bitesiye kadar kediler çabuk sikiliyor ondan az kilogramli ve seveceği mamalarda alın ve arada et yaş mama haşlayıp verin yada farklı şeyler verinki sıkılmasıni onlersiniz yada iki farklı marka alın karışık verin yani uzun süre aynı markayla devam etmeyin degilse çabuk sikiliyorlar heleki kediniz seçici ve çabuk sikiliyorsa bunları deneyin inşallah çözüm olur bende genelde böyle yapıyorum be bir sıkıntı yaşamadım 🤗

salihaondag8

Çok sık mama degistirmek iyi değil ama hemen sikilabiliyorlar o yüzden çok uzun süre aynı marka sıkıcı gelmeye ve tamamen yememeye başlıyorlar 🤗

Ozgeeee1

Normalde iki mamayı karıştırıp veriyordum fakat bagirsagi daha çok zarar görür diye korktum şimdi tekrardan o yönteme başvurmak zorunda kaldım nd kuzu etli royal canin karıştırıp vermeye başladım bugünden itibaren dediginiz gibi azar azar almaya başlıcam artık😊

Miniss

Benim kedimin en sevdiği mama exclusion sığırli olmuştu, bayılıyordu gerçekten onu da bir deneyin isterseniz.

yaaamur

merhabalar benim Bihter’im aşırı seçici bir kedidir. Veteriner serisi olan Virbac mamayı aldığımız gün eskisiyle karıştırmama gerek kalmadan löp löp yedi. içerisinde domuz eti var diye biliyorum, deneyebilirsiniz