Kedim Son Zamanlarda Sürekli Kızgınlık Döneminde

Merhaba 7 yaşında dişi bir kedim var , kısırlaştırma operasyonu geçiremedi. Mental olarak ciddi sorunlari var veterinere gitmesi onun için çok travmatik ,bu sebeple veteriner kontrolunde cok dusuk doz anestezi ile son kontrolune goturebildik. Yapilan kan testinde ostrojen hormonu kısır seviyelerinde çıktı fakat son 2 aydır 1 hafta araliklarla surekli kizginlik donemine giriyor. Cevrede ultrason cekebilecek bir veteriner olmadigi icin henuz goruntuleme yaptiramadik. Sebebi ne olabilir? Ostrojen hormonu bu kadar dusukken surekli kizginlik doneminde olmasi ciddi bir rahatsizligi oldugunu mu gosteriyor

3 CEVAP

aslihan_e

Kisti olabilir. Düşük doz anestezi alabiliyorsa bence genel anestezi de alabilir. Kedinize bu işkenceyi yaşatmayın. Kızgınlığa girip çiftleşmemesi mental sağlığını çok büyük şekilde bozar. Bu yüzden depresyona giren kediler var.

LilaMiaLuna

7 yaşında ve kısır olmaması çok garip, bence siz kedinizi kısırlaştırmadığınız için kedinizin mental sağlığı bu şekilde. Kist olma ihtimali çok yüksek ve zaten düşük doz anestezi verilebiliyor ise çok rahat bir şekilde gaz ve genel anestezi yapılır neden bu kadar beklettiğinizi anlamış değilim kim bilir şu an o kedinin rahmi ne halde

Ostrojen seviyesi hep cok dusuk oldugu icin yani dogustan kisirlastirilmis kedi seviyelerinde oldugu icin operasyon yapilmadi. Bu bizim degil veterinerin karariydi. Son donemlerinde maalesef kizginlik donemi yasamaya basladi ostrojen seviyesi hala cok dusuk. Veteriner kisirlastirilmali derse elbette ki operasyonu yaptiracagiz.