Dişi Kedi Kızgınlığı

hazirannnnn

7 aylık kedim üzüm 3 gündür kızgınlık dönemine girdi ve çok zor geçiyor. Öncelikle ciftlestirmeyi düşünmüyoruz çünkü yavruları sahiplendirecek çevremiz yok yabancılarada yavrularımızı emanet edecek kadar güvenemeyiz. Üzümün en büyük sorunu gün boyu 1 saat bile durmaksızin sürekli miyavalaması. Elimden geldigince onu oyalamaya çalışıyorum ama üniversite sınavına hazırlandığım ve okula gittigim icin gün icinde buna en fazla 2 saat zamanımı ayırabiliyorum. Hem kendini hemde bizi yıprattı bu 3 gün içerisinde. Üzüm bu dönemi atlattıktan sonra büyük ihtimalle kısırlaştırılacak sizden ricam o zaman kadar üzümü sakinlestirmek adına önerileriniz varsa söylemeniz. Kuş sesi dinlet dediler denedim kedi otu spreyi kullan dediler denedim ikiside işe yaramadı hormon hapı dediler bunun zararli oldugunu duyduğum icin kullanmayacağım. Bir de nane kaynatıp içme suyuna bir kac damla koy hormonlari yatışır sakinleşir dediler. Zararli olacağıni düşünmesemde bunuda denemeye güvenemedim.
Kızgınlık döneminin bitmesi ortalama kac gün sürüyor ve bir kez bittikten sonra ne zaman tekrarlayacak bu sorularada bilenler yanıt verirse çok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

1 CEVAP

turkuaz66

çok geç kalmışsınız eğer çiftleştirmicekseniz 3-4 aylık olduktan sonra kısırlaştırmanız gerekirdi mecbur döneminin bitmesini bekliceksiniz herhangi bir ortalıkta dolaşan koca karı ilacı benzeri şeyleri yavrunuza kullanmayın organları beklenmedik şekilde tepki verebilir.