Kelleşme Sorunu

05tuba

Kedimin tüylerinde inanılmaz kellik yayılmaya başladı. Önce arka bacaklar sonra sırt bölgesi derken kuyruk başına kadar yayıldı. İlk başta kaşımaktan veya yalamaktan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir adet yarası vardı bugün iki üç yara daha oluştuğunu gördüm. İnanılmaz demoralize durumdayım. Kaç kez veterinere götürdüm. İlk gittiğimde mama kaynaklı alerji olabilir dendi. Felicia hipoalerjenik mama kullanıyorduk nd mamaya geçtik 2 aydan fazla oldu. İlaveten dermatopic plus adlı fısfıs verdi. Mamasına sıkıyordum. İyileşmek bir yana dursun daha da ilerledi. Sonra tekrar götürdüm bu sefer başka iç dış parazit yaptı belki bit piresi vardır dendi. Aynı gün başka veterinere götürdüm mantar olabilir dedi. Diğer veteriner hayır mantar değil dedi. Kime inanacağımı şaşırdım. Yarın başka veterinere gideceğim artık. Tecrübesi olan arkadaşım var ise yardımcı olursa çok mutlu olurum.

16 CEVAP

05tuba

En sonunda mantar teşhisi kondu :( Buna da şükür. Ecosinle yıkama yapacağım. İlginç olan şu ki diper kedimde birşey yok. Aylardır belki de mantar vardı. Mama alerjsi zannedildi öyle böyle zaman geçti. Bu zaman zarfında nasıl diğer kedimde birşey olmadı ona şaşkınım. Neyse çok şükür. Yine de her ihtimale karşı onu da ecosinli suyla yıkayacağım. Umarım iyileşiriz. Bu arada veteriner antibiyotik vurdu ve dış parazit damlası uyguladı. Proplan purinanın da opti derma mamasını önerdi onu aldım. Bugün başladık ona da