Köpeğim Sosyalleşmiyor

anfrenee

Köegim hiç bir hsyvanla iyi anlasmiyor kedi,kopek,kuş,balık ....
Akliniza hangi hayvan geliyorsa hic biriyle anlasmiyor köpeklerde dahil napmam lazim nasil sosyalleştirebilirim ? (hic sakin degil )

12 CEVAP

turkuaz66

korkuyor mu yoksa onlara hırlayıp havlıyor mu

turkuaz66

belki sizi korumak için havlıyor olabilir.

yavrunuzu kucağınıza alıp biraz sevip sakinleştirin daha sonra erkek köpeğin yanına gidip (aynı cinsiyetteki köpekler bazen birbirlerine havlıyabiliyorlar) ön bacaklarının arasını elinizi biraz sürüp köpeğinize koklatın. daha sonra erkek köpek muhtemelen sizin köpeğinizin poposunu koklamak isticektir koklamasına izin verin ve köpeğinizi yere bırakın

Gamzecora76

Bence biraz daha beklemelisin daha da sosyalleşmesi için onu insanların içine çıkarmalısın

anfrenee

Hirlayip havluyor

anfrenee

Debedik malesef :(

anfrenee

Ama sakinlesiyor sonra rekrardan ustu e saldiriyor

arinkacmaz

köpeğin biraz sakinleşmesi lazım onu kızdıran şeylerden uzak tutmanız lazım

Daha fazla diğer köpeklerle insanlarla vs zaman gecirmesi gerek ve cocuklarlada ayni şekilde

anfrenee

InsanlRla zaten cokk iyi anlasiyor sıkınti yok sadece tek hayvanlar

aleynapul

BENCE KÖPEĞİNİZİ KUCAĞINIZA ALIN VE POPOSUNU DİĞER KÖPEĞE KOKLATTIRIN BU BURUN BURUNA GELMELERİNDEN DAHA İYİ OLACAKTIR VE SONRADA YERE BIRAKIN OTUR KOMUTU VERİN SONRADA YAT KOMUTU BÖYLECE RAHATLAYACAKTIR KÖPEKLER BİRBİRLERİNİ TARTMAYA MEYİLLİDİR NE YAZKKİ İLK KİM POPOSUNU KOKLATTIRIRSA ONUN STATÜSÜ DAHA AŞAĞI OLUR

Derdedermanim

Bu duruma düşmemek için köpekle beraber yavru bir kedi alırdım böylece kedilere alışırdı yaşamı boyunca kedi onun için sorun olmazdı köpekler içinde bir arkadaş bulur onunla bir araya gelmesini sağlardım sürekli kuşta bu şekilde hallolur.Evde sürekli dışarı çıkmıyan hayvanlar sosyalleşmez trafik köpek kedi bir sürü insan görücekki korkmasın sinirlenmesin havlamasın.