Kedi Nezlesi..yardım Eder Misiniz?

kang14

Bahcede baktıgımız kedilerden biri kedi nezlesi oldu sanırım. Veterinere danıstık kendisini götüremediğimiz için.Hapşurmasıyla başladı, sonra halsizlik, aşırı uyuma, göz sulanması vs. Veteriner marboflex adında kedi antibiyotiği verdi. Günde bir tane içicek. 5 günlük verdi.Kediyi suan kardeşim odasında babamdan gizli bakıyor.Garibim o kadar halsizlik sesi cıkmıyor.İştahı yerinde. Cok iştahla yemese de yine de yiyor.Bugün 2. Gün ilacı içti. Ama gözlerde yaşarma arttı. Gözleri çok sulanıyor. Burnunda da saydam sümüğü akıyor.Eliyle agzını burnunu gözünğ kaşıyor ve o sırada hapşuruk krizine giriyor.Veterinere sordum göz damlasına gerek var mı? Gözleri cok sulanmaya basladı dedim. Suan temizleyin sık sık sadece dedi. Yaşamış biri var mı? Göze de zarar verdiğini okumustum.Acaba antibiyotik kullanıyor diye mi suan göze ilaç önermedi bilemedim

4 CEVAP

LilaMiaLuna

Veterinere danışarak vigamox ve tobrased damlalarını kullanın. Bol bol tavuk, et haşlayıp verin suları ile birlikte ve imkanınız var ise immun 44 şurubu alın ve her gün 1ml kadar içirin

kang14

Veterinere sordum gözü için damlayı. Ama suan sadece temizleyin silin sık sık dedi. Multi vitamin macunu aldım kediler için olan. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında da iyi gelir falan yazıyordu acıklamasında. Bugün gelicek onu kullanmayı düşünüyorum hem ona hem bahçedekiler için.

Anonymus985465

Viral enfeksiyon olabilir. Ehil ilgili bir veterinere veya hayvan hastanesine götürün. Muhakkak hemogram yapılmalı.
Olağanüstü iştahlı ve hareketli bir yavru sokak kedisi sadece öksürüyordu. Antibiyotik, vitamin, probiyotik fayda etmedi ve yoğun bakımda anüsten günlerce kan geldikten sonra güzel canı kaybettim

kang14

Kedinin durumu daha iyi suan. Göz sulanması çok azaldı ve burun akıntısı da baya azaldı. Hapşurmaları seyrekleşti.İştahında hiç kesilme olmadı. Hatta bugün dısarı cıkmak için miyavlıyor. Özel bölgesini temizleyio duruyor.sanırım kızgınlığa girdi yine. Erkek kedi bu arada. Oyunlar oynamaya başladı.Günlerdir uyuyordu.Veteriner bu zamanlarda viral hastalıkların yayıldıgını söyledi. Bu günlerde kliniğe çok fazla bu şikayetlerde kedi geliyormuş.