Kedim Yeni Kısırlaştı, İç Dış Parazit Yaptırsam?

SakizTarciko

Kedimi kısırlaştıralı 5 gün oldu iç dış parazit aşısını yaptırsam bir sorun olur mu? Daha önce yaptıran var mı?

3 CEVAP

Balimlilac

Bunu en iyi veterineriniz bilir. Uygun görürse yapar.

Emirrckr

Biz kısırlaştırdıktan sonra veterinerimiz kontrolünde 2 hafta sonra dış parazit yaptırdık.
Dışarda hiç boxundan çıkmadı ama nedense kaşıntısı olmuştu zaten zamanı da geldiği için yaptıralım dedik herhangi bir problem yaşamadık.
Yine de ilk günler belki yapılmayabilir bağışıklıkları düşüyor çünkü.
En azından 1,5-2 hafta sonrası daha iyi olur aciliyet yoksa.

Minminik

parazitten 7 gün sonra kısırlaştırıldı, doktorum sorun olmaz demişti, kısırlaştırma randevusunuda parazit günü aldık