Hangi Mamayı Kullanmalıyım

esmeriko

Şuanda felicia kullanıyorum ton balıklı mama fakat daha iyi bir mamaya geçmek istiyorum nd yada Hills olarak düşündüm öneri var mıdır acaba kedim kısır değil şuanda hangi mamayı kullanabilirim

13 CEVAP

Mia_____

Yorumdakilere katılmıyorum düşük tahıllı ve yüksek proteinli değil DENGELİ Mama kullanmalısınız. Diğer türlü kedilerin alerjik reaksiyonlar vermesi kaçınılmaz oluyor. Ayrıca nd gibi mamalarda tüy dökümü çok fazla oluyor brit çare ishal şikayeti oluyor yani tahilsiz mamalar çoğu sorun yaratıyor çok tahillilar da kilo yapar protein ihtiyacını karşılamaz en iyisi dengeli mamadir. Bunu da deneyerek görebilirsiniz. Ben Royal canin hills ve proplan öneriyorum

KimJeongguk

N&D az tahıllı olanlarından kullanabilirsiniz kaliteli istiyorsanız. Süper Premium segment arıyorsanızda Acana ve Orijen kullanabilirsiniz.

Ben sırasıyla dönüşümlü olarak whiskas , hiils , proplan , royal canin , enjoy , N,D , Exclusion , ve Snow Cat kullanıyorum ama kaliteli olsun diyorsanız kesinlikle hiils , proplan bozita , royal canın ve exclusion deneyin derim.

stellabennett

bence düşük tahıllı bir mama kullanın ona da öneri olarak N&D düşük tahıllı versiyonu Sanabelle olabilir bunlar kaliteli ama her kediye yaramadığı da oluyor denemek lazım

dilanbulent

Hills iyi bir tercih.

LilaMiaLuna

N&D

Cennet29

Hills kullanın bence

Optimeal kullanıyorum ben içerik olarak güzel dengeleyici fiyatı da uygun çok bilinen bi marka değil genede denemeye değer royal canın proplan içeriği belli olmayan mamalar tavuğun neresini koydukları belli değil türevleri olarak geçiyor bir kere sadece diş sağlığı için Royal canın aldım onda da kedimin bağışıklığı düştü alerjisi azdı bidahada almam

mehtapkaplan

N&D de tüy dökümü aşırı fazlaydı mecburen bırakmak zorunda kaldık. Acana pasifica aldım tüy dökümü konusunda iyi geldi fakat yüksek proteinli mamalar zararlı olduğu söyleniyor. Bende dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum mesela 3 ay acana 2 ay Virbac yada Proplan gibi. Her mama her kediye iyi gelmiyor deneyimleyerek öğreniceksiniz.

Palyaco

Glutenli mamaları hala oneriyorsunuz lütfen önermeyi. Obez sorunu kaçınılmaz glutende buğday ve mısır kedilerin ihtiyacı yoktur exclusion branvery fitmin natures verty üst segment mamalar biraz daha uygun isterseniz golosi saydığım tüm mamalar en sağlıklı mamalardir

Kipitisi

bizde felicia ya yeni başlayacağız nasıl mama

Cemalchief

Bazı veteriner ve kişiler protein fazlası ev kedilerine zararlı der bazıları tahıl zararlı protein fazla olsun der. Bu bence kedi ile alakalı ne güzel gidiyorsa sagligi dıskı vs o yeterli. Ucuz mama kullanmadigin surece sorun yok bence. Tahilli olsun illa derzen Nd az tahilli, hills proplan, tahilsiz oldun dersenizde nd tahilsiz olabilir