2 Aylık Kedi Aç Kalırsa Kuru Mamaya Alışır Mı?

batutrx

Merhaba 2 aylık yavru kedim var, 6 gündür ben bakıyorum. Royal canin ve pro plan kitten mamalarını ilk verdiğim de yedi fakat ertesi gün ağzına almadı. Yaş mama ile karıştırdığımda sadece yaş mamayı yiyor. Fazla yaş mama vermenin zararlı olabileceğini öğrendim, bu yüzden 2 gün boyunca sadece kuru mama ve sudan başka bir şey vermemeyi düşünüyorum. (Sahiplenmeden önce biraz Royal canin ile beslenmiş fakat içeriğini begenmedigim için şimdilik pro plan ile devam etmek istiyorum) Sizce herhangi bir sorun olur mu veya bu şekilde alışır mı? Dayanmak çok zor olacak ama hangi metodu denediysem başarılı olamadım.

13 CEVAP

Fistikpasa

Kuru mamasını püre haline getirin ıslatıp veya taneleri rondodan geçirip ılık su ile püre haline getirin bende aynı sorunu yaşıyordum öyle yaptım azar azar yemeye başladı. Bu şekilde verin daha sonra kuru mamaya taneli bir şekilde geçiş yapabilirsiniz

Anonymus985465

2 sylık yavruya bol suda haşlanmış tavuğu her öğün yedirebilirsiniz. Kuru mama ile kıyaslanmayacak kadar sağlıklıdır.

Anonymus985465

Schedir, nd, natura, nutri feline ve animonda carny gibi kaliteli yaş mamalar da verebilirsiniz.
Kaliteli kuru mama yüksek oranda et içermeli ve tahıl olmamalı. Royal Canin önermiyorum.
14 kedim var . 2 yavruya kuru mama olarak Bozita kitten yediriyorum

Anonymus985465

Asla aç bırakmayın. Organları hasara uğrar

LilaMiaLuna

Hayır tabi ki

Beydac

Dışardan ek gıda olarak sadece ayran veya kefir verin yoksa mamayı yemeye asla yanaşmazlar. Sıcak suda ıslatıp vermeyi deneyin eğer yemezse balıklı mama deneyin derim

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.

batutrx

Farklı bir metot denemek istedim Royal canin markasına ait sanırım babycat'di o mamasindan aldım biraz, kitten'a göre daha ufak. Pro plan kitten manasının yanına ufak bir kase bu mamayi koydum. O mamayı yavaş yavaş yemeye başladı. Şimdi 3. kez o mamaya gitti ve arada pro plan kittendan da alarak ikisini karışık yiyor. Alışacak gibi duruyor. Ancak halen yaş mama için miyavlamaya devam ediyor. Tüm yorumlar için teşekkürler

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.

Kullandığınız bu iki mama da protein ne var ona bakabilirsiniz.
Kimi kedi balık sever kimisi tavuklu mama.
Bu tercihe göre ilerlemek yardımcı olabilir.
N&D mama tavsiyemdir.