45 Günlük Kedim Kuru Mama Yiyor Yaş Mama Da Vermelimiyim

KravatliKedi

Annesinden yeni ayrılmış yavru kedim annesinin mamasindan yemeye alışmış bende Yavru Kuru mama aldım yemesinde sorun yok ancak kilo alması için yaş mama da vermek istiyorum sizce vermelimiyim

4 CEVAP

Keyfimbilir

Verebilirsiniz, ama mutlaka ılık içme suyuyla ayrıştırarak verin. 1 çay kaşığı yaşmamayı 1 tatlı kaşığı içme suyuyla karıştırarak verin ki ishal olmasın, hassas oluyor sindirimleri.

Anonymus985465

Bol suda haşlanmış tavuğu her öğün vermeniz kuru mamadan sağlıklı

Anonymus985465

Schedir, nd, natura, nutri feline ve animonda carny gibi kaliteli yaş mamalar da verebilirsiniz

Emirrckr

Bütçe yetiyorsa N&D,Schesir,Gimcat,Animonda Carny,Acana gibi yaş mamalardan verebilirsiniz ama eğer fiyatlar çok geliyorsa direkt evde tavuğu kendiniz haşlayın,yine haşlanmış patates,havuç,brokoli,ıspanak ile de püre haline getirerek verin.
Çok besleyici olur.
Saydığım markalar dışındaki yaş mamaların içeriği maalesef o kadar iyi değil.
Yaş mama verilecekse en azından üst segment seçilmeli diye düşünüyorum.
Alt segment mamalar tam bir tuz,şeker ve tahıl deposu.
İleri de diş rahatsızlıklarından tutun böbrek hastalıklarına kadar problemlere yol açabilir.
Eğer evde hazırlayamazsanız ve bütçenize de yetiyorsa başta Schesir ve N&D'yi kullanmanızı tavsiye ederim.
İçerikleri tamamen suda pişirilmiş gerçek etlerden oluşuyor.
Schesir'in sebzeli çeşitleri de var.