Simsiyah Siyam Kedisi Olur Mu?

promidles

Arkadaşlar benim van kedim var kendisi safkan ve iki gözü de mavi. Bir arkadaşıma verdim çiftleştirmek için siyamla çiftleştirmiş. Yavrulardan biri olması gereken gibi anne varyasyonlu van kedisi doğdu ama diğeri simsiyah. Bu simsiyah olan ne oluyor tam olarak onu bilmek istiyorum.

6 CEVAP

ecofield

Arkadaşının çiftleştirdiği siyam da safkan mı acaba??

Olabilir

Omereyub06

Olur tabiki

Kaplankedi

Bence olabilir

guineapigela

olabilir bence... Genler ile ilgili bir konu siyah olması :)

Heiter

Olursa siyam olmuyor zaten. Mesele siyah olması değil, simsiyah olması. Siyam kedileri doğduklarında beyaz bir kürke sahiptir fakat büyüdükçe burun, pati ve kuyruk rengi, daha koyu olan bir renge bürünür. Bu kısımdaki renklerde çeşitlilik olabilir. Diğer bir deyişle, bahsettiğim bölgelerin rengi siyah, gri veya kahverengi olabilir.
Sizin sorunuza gelirsek: Bahsettiğiniz cinslerin çiftleşmesinden doğacak olan yavrunun simsiyah olması mümkün değil. Ya o yavru, sizin kedinizden değil ya da kediniz farklı bir/birden fazla kediyle çiftleştirilmiş.