Köpeğime Konserve Ton Balığın İçinde Ki Yağı İçirebilir Miyim

turkuaz66

herhangi bir zararı olur mu yoksa direk balık yağı mı almalıyım

11 CEVAP

Feronia

Tabii ki hayır. O balık yağı değil ki. Ayrıca çok tuzlu. Ton balığı verecekseniz bile light olanlardan verin hatta.

turkuaz66

anladım teşekkürler lightınıda vermem

goknur

Ton balik yararli bisey degil arkadaslar zarari yok ama yararida yok. Ne insan vucuduna nede bizim patili dostlarimiza. Iceriginde 1gr. Bile omega 3 yok onun malesef.

Ceiron

Ömrümde böyle saçma birşey okumadım.Ton balıklarında nasıl omega 3 olmaz.İnsan sağlığına da yararı yok demişsiniz. :) Şunu deseniz haklısınız derdim.Ton balıkları civayı en çok tutan balık ürünlerinin başında gelmektedir.Çok tüketilmesi civa zehirlenmesine yol açabilir.Bu cümle kabuldu ama omega 3 yok demek komik gerçekten.100 gram ton balığında 90 gram omega 3 vardır.(Dardenel klasik ton balığı besin değeri.)
Benim görüşüm insan için faydalı ve sindirimi çok kolay bir ürünün neden köpek için zararlı olması tabi ki metabolizmalar aynı değil ancak yağını süzer şekilde ve light tuzsuz olanlarından alırsan abartmamak kaydı ile verebilirsin.Tercihin hep light olanı olsun hatta suda light olanları var fakat fiyatı gereksiz pahalı o fiyata gider 2 tane Schiser ton balıklı konserve alırsın kafan rahat olur en azından kedin için geliştirilmiş birşey.

Ceiron ağır metal , yağ ve tuz zararlı çünkü.

Zeynepulku

Ay çiçek yağı o. İshal yaparsınız hayvani. Etini de vermemeye çalışın, hem tuzlu baharatlı hem de ton baligi civa orani yüksek bir balik

Ceiron

Septisistbaykus onu bende diyorum zaten tuzsuz yağsız balık verin diye. Fakat insan için bile faydası olmadığından bahsetmiş arkadaş ben ona cevap verdim. Ton balığı konusuna gelecek olursak abartmadigin sürece gayet faydalı bir ürün denizlerimiz maalesef kirlendi o zaman balık yemeyecegiz ağır.metal var diye böyle birşey mümkün mü ?

tyguler

Direk balık yağı almalısınız.

alabalik32

O konserve kutudaki balığın yağı değil sıvıyağ o. Onun yerine ton balığını yedirin.

Caglakya12

Benim köpeğim kuru mamayı hiçbir şekilde yemiyordu veterinerin tavsiyesi ile mamasına ton balığı karıştırıyoruz yağını da döküyoruz bu şekilde kuru mamaya alıştırdık ve severek tüketiyor bir zararını görmedik tam tersi iyi geldi tüyleri canlandı.

Caglakya12

Benim köpeğim kuru mamayı hiçbir şekilde yemiyordu veterinerin tavsiyesi ile mamasına ton balığı karıştırıyoruz yağını da döküyoruz bu şekilde kuru mamaya alıştırdık ve severek tüketiyor bir zararını görmedik tam tersi iyi geldi tüyleri canlandı.