Kedim Tuvaletinde Kaka Varsa Çişini İçeri Yapmıyor

Melihkartal

Bu soruyu daha önce de sormuştum ama pek cevap alamadım kedim 3 yaşında kısır eğer önce çişi gelirse gidiyor içeri yapıyor sonra bir daha geldi yine içeri yapıyor ama ne zaman kaka yaptı kesinlikle içeri yapmıyor bi güzel tuvaletin önüne yanaşıp tam önüne çişini yapıyor yetişip kakasını alırsam sıkıntı yok ama yetişemezsem kakadan sonraki çiş hep tuvaletin önünde veterinerlere sordum klasik stres vb tarzı şeyler söylediler ama bana pek öyle gelmiyor kullandığım tuvalet de piyasada xxl diye tabir edilen büyük tuvaletlerden bir ara 2 tuvalet koydum birine kaka birine çiş yapmaya başlayınca sorun yok ama ikisine de kaka yaparsa yine önüne işemeye başladı daha önce başına gelen ya da bir tavsiyesi olan varsa şimdiden teşekkürler

1 CEVAP

Aysenurbisgn

Emin değilim ama belki kokudan rahatsız olduğu için yapmıyor olabilir. Active clean(?)in koku giderici ekstra kumları var deneyebilirsiniz belki işe yarar. O da çözüm olmazsa kumunu günde birkaç kez temizlemeye başlamanızı öneririm, başka yere çişini yapıp temizlemekten daha kolay olur bence