Kedim Tuvaletinde Yatıyor

Hikmetalp51

1.5 yaşında bir kedi sahiplendim. Eski sahibi sağ olsun kafesine alıştırmış hep kapalı yerlere kapatıyor kendini. Kapalı yeni tuvalet almıştım ve gidiyor içine yatıyor. Ben bunu nasıl önleyeceğim?

1 CEVAP

KimJeongguk

Kedinizi henüz yeni sahiplendiyseniz alışma evresindedir etraftan çekiniyordur o yüzden kapalı alanlara girip kendini güvende tutmaya çalışıyordur. Tuvaletinin üst kapağını birkaç günlüğüne kaldırın. Dışarıya çıktığında ödül sıvıları mamaları verin oyun oynatın çıngıraklı oyuncaklarla. Çevresine alıştığında kendini kapalı alanlara sokma ihtiyacı gidecektir.