Scottish Kediler Hangi Kedilerle Çiftleştirilebilir?

Mukaddess

Bir yakınımizin scottish kedisi var erkek ve bir norvec ve chincilla kirmasi kedimiz var. Ben scottishler britishlerle oluyor diye biliyorum sadece yanlış mı biliyorum yoksa olur mu ?

9 CEVAP

pongul

dik kulakli bir tur uygundur. illa british olacak diye bir kaide yok. tekir de olur, ragdoll da olur...

Mukaddess

Tamamdır cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :)

deniz_berkan

scottish fold mu scottish straight mi ?

frekans06

Fold - Fold eşleşmesinden kesinlikle kaçınınız.
Cins yavru istiyorsanız. Scottish straight ve British ile çiftleşebiliyorlar.
Yoksa dik kulaklı olan türler ile çiftleşebiliyorlar.

Anonymus827062

Sadece ve sadece "DİK KULAK" gerisi teferruat;)

eltarcin

Yok tabii ki. Sadece melez olur.

Mukaddess

Scottish fold

arinkacmaz

british shorthair ile çiftleştirebilirsiniz

Mukaddess

Yani normal tekir kedi ile olsa bir sakıncası yok değil mi ?