Kedi Diş Sağlığı

zuhall

kedilerimizin dişini fırçalamamız gerekiyor mu? yoksa doğal haline mi bırakmalıyız? şuan herhangi bir problemi yok ama siz bu konuda ne yapıyorsunuz acaba?

3 CEVAP

kedilimadam

Kedilerinizin dişini fırçalayabilirsiniz. Ama illa ki onlar için özel üretilmiş macunlardan kullanmanıza gerek yok, hatta benim veterinerim macunsuz fırçalamanın daha iyi olduğunu çünkü diş macunundaki flörün zararlı olabileceğini söylüyor.Ben gün aşırı fırçayı biraz ıslatarak dişlerine sürtüyorum 1 dakikaya yakın.

Parmak dis fircasi kullanabilirsiniz.gerekli oldugunu soyleyenler oldugu gibi kedinin dogasina aykiri oldugunu soyleyip bu islemi uygulamayanlarda var.bence yas mama ve ev yemegi verilen kedilerde fircalamak uygundur.sadece kuru mama yiyenler icin ne kadar gerekli tartisilir:)

Ayse_naz_G

arada bir kedi diş fırçaları ile fırçalayabilirsiniz bi sıkıntı olmaz ama kedilerinde dişleri çürüyor diye biliyorum :)