Kedimde Mevsim Geçişinde İştahsızlık?

Cattoscarr

Kedim normalde mamasını silip süpürürdü bu aralar havalar sıcak olmaya başlayınca az yemeye başladı 9 aylık russian blue mevsim geçişinde normal mi bir bilginiz varmı?

3 CEVAP

Cennet29

Kısır mı kediniz? kısır değilse kızgınlıktan iştahsız olabilir. Sıcak havada iştahlarını etkiliyor evet. Ama kedinizin başka bir problemi de olabilir. İyi gözlemleyin çişi kakası normal mi ağız içini kontrol edin yara var mı dişlere bakın kızarıklık yada herhangi bi problem var mı. Cünkü dişlerinde sorun olan kediler mama yemez. Bağışıklığı da düşük olabilir isterseniz vitamin takviyesi yapın iştahı açar

Cattoscarr

Kedimde gingivit var uzun süredir kısır değil gingivit için ilaç kullanıyoruz ama iştahı hep iyiydi çişi kakası normal

aslihan_e

Şu sıralar kediler hep kızgınlıkta, 9 aylıkken kızgınlığı davranış olarak tam göstermeyebilirler, iştahsızlık bir belirtidir. Genelde yazın çok sıcakken pek kuru mama yemek istemeyebiliyorlar ama bahar döneminde sıcak kaynaklı iştahsızlık gözlemlemedim. En doğrusunu veteriner bulabilir.