Pire Sorunu

YasaYasa

Bugun bir kedi sevdim ve ustunde pire oldugunu fark ettim sizce gecmis midir evde de kedim var eve girer girmez sicak suyla dus alip camasirlarida makinaya atsam cozum olur mu lutfen yardim edin kedim hamile ona gecerse ilaç da uygulayamam

14 CEVAP

Bu kadar tedirgin olmayin gececegini sanmam

yasement

Pire kediyi bulmusken onu birakip zor gecer size. Yine de soylediginiz onlemleri alin bir sikinti olacagini sanmiyorum.

Psikolojiktir merak etmeyin bende daha once bir hayvan tarafindan isirildigimda kuduz oldugumu zannedip sudan korktugumu dusunmustum ama sonuc kuduz filan olmadim:)

YasaYasa

@yasement tesekkur ederim normalde olmam ama hamile ve doguma bi haftasi kaldi ondan dolayi asi damla olmuyor ona zarar gelir diye korkuyorum

Bu kadar tedirgin olmayin sizi anliyorum heyecanlisiniz ilk bebekler filan umarim saglikli dogarlar:)

YasaYasa

Ya hamile olduğu icin tedirginim gordugumden beridir kasiniyorum piskolojik olabilir mi

YasaYasa

@patipaticikpatisi ya tabiki ben bugun sicak suyla dus alayim nolur nolmaz bulasmasin kizima hamile bi de yavrum

Sikinti olmaz merak etmeyin ben disarda kedi kopek ne bulsam minciklarim ama pirelenmedim:)kedilerimde pirelenmedi pirelensek haberim olur:)))))))

Anonymus827062

Yok yahu ne işi var sende. İstersen al o kediyi bir hafta uyu aynı yerde yine de bir tanesini bile sende goremezsin tecrübe ile sabit;) rahat ol. Geçen başka platformlarda kadının biri komple ailesinin kedi den dolayı pire sardığını ve hatta hatta görsem inanmam kafalarına kadar ulaşmış! Yuh yani!!! Kadın kendi bitlenmis haberi yok hayvanı suçluyor pire oldu her tarafım diye. Bir de israrci sorma gitsin:

Bilgos

pirelerin insana bulaşan türleri de var.ve bence yan yana uyumayın kediler ormelde geceleri aktiftir uyutmaz.

Anonymus827062

Bilgos o dediğiniz hayvan piresi değil toz piresidir. Bu zamanda onları bulmak zor iş. Hayvanın olduğu ortamda olmaz onlar tozlu kumul pis yerlerde bulunur

SAKIZLAMIA

belki veterinere götürürseniz sorununuz biter

SAKIZLAMIA

belki veterinere götürürseniz sorununuz biter

SAKIZLAMIA

belki veterinere götürürseniz sorununuz biter