Burnu Kuru

Sutunannesi

Normalde kedimin burnu hep ıslak ve nemli olur ama 2 gündür kuru bunun sebebi ne olabilir. Ekstra bir şey görmedim davranışları yemesi içmesi normale yakın gibi

9 CEVAP

ursaminor

Bazen çok üstüne düşüyorsunuz... İnanın sizi anlıyorum ama boşa evham yapıyorsunuz.
Kedinin burnu gün içerisinde bazen kuru bazen ıslak olabilir. Gün boyunca ıslak veya gün boyunca kuru olabilir. İki gün ıslak bir gün kuru olabilir. Yeni yalanmıştır temizlenmiştir kuru olabilir. Su içmiştir ıslak olabilir.
Bazı şeylerin olabileceğini lütfen kabullenip bu evhama biraz ara verin ki siz de rahat edin. Sürekli diken üzerindesiniz. Hayat böyle geçmezki :(
Anlıyorum Süt'ün durumunu, sizinle birlikte üzülüyorum ama ona da biraz alan vermek lazım unutmayın :)

Ben de az önce sevdim Fıstık ezmesini kupkuruydu burnu. Kulakları da buz gibi. :D
Ama dana gibi koşuyor yani iyi bence. Paniğe gerek yok :)

Uyurken kuru oluyo bir de hasta oldukları zaman benim kedim hastayken çok kuru oluyo

kedilimadam

Ateşine baktınız mı? Halsizlik var mı?

kedilimadam

Kulaklarına bakın kulak uçları soğuksa ve burnu kuruluğun yanında aynı zamanda sıcaksa ateşi olabilir ama oyun oynuyor ve normal oranda mama tüketiyorsa ateşinin olduğunu sanmıyorum.Muhtemelen geçici bir kuruluktur.Bazen benimkilerde de oluyor.

kedilimadam

Kulak uçları bildiğiniz soğuk olur ateşi olduğunda, yani o soğukluğu bariz hissedersiniz.Ateşi olduğunda ciddi şekilde halsizleşir, gözleri bayık bayık bakar.Telaşlanmayın bence, ateşi olsa anlardınız.Uyandıktan sonra tekrar kontrol edin burnunu uyuduğu için kurumuş olabilir.Tek başına burun kuruluğu ateş göstergesi olamaz.

Sutunannesi

Bir kaç kez burda burun kuruluğunun ateş göstergesi olabileceği konusunda sorular okumuştum 2 günde her ellediğimde kuru olunca bir acabaaa diye düşünmeden edemedim. Haklısınız üzerine çok düşüyorum ve bu süreçte hem kendimi hemde onu yıpratıyorum üzülerek. Ama aksini yaparsam da sanki ben üstüne düşmedim diye oldu diyip vicdan azabı çekecekmişim gibi hissediyorum. Böyle yaparakta çok faydam olduğu söylenemez tabiki ama bazen ne acı ki elimde olmuyor bu sakinlik derecesi :(( ama biraz kabullendim diyebiliriz sütün durumunu yani ilk başlarda gerçekten çok üzülüyordum ama hastalık tecrübe ettikçe bu duruma biraz daha alışıyorum ve daha soğukkanlı karşılamaya çalışıyorum durumları. Bir kaç gün daha gözlemleyeceğim burun konusunu :)) teşekkür ederim

Sutunannesi

Oyun oynuyor yani her zamanki gibi aslında. Evde ateş ölçerimiz yok olsa da baktırmaz asla kedim durmaz yanı veterinerde bile eldivenle tutuyorlar. Ama mama yiyip su içiyor sıkıntı yok gibi duruyor

Sutunannesi

Kulakları ılık yani sıcak, ama öyle aman çok sıcak gibi değil hani normal gibi normal zamanlarda üşüyor mu acaba diye ellediğim gibi. Uyuyor şu an burnunu elledim patiklerinin arasına almış burnunu ve soğuk değil sıcak ve kuru yani ıslaklık yok. Ama hani kusma yok İshal yok yemek yiyor suyunu içiyor ve oyuna karşılık veriyor. Yani sadece burun kuruluğundan ve sıcak olmasından ateşi var diyebilir miyiz. Sonuçta bizim ateşimiz olduğunda çok kötü oluyoruz halsiz yemek yiyemiyoruz

kedilimadam

@Sutunannesi siz söyleyince az önce ben de gidip kızımın burnunu kontrol ettim bebişleri emzirirken uyuyakalmıştı, burnu da kupkuruydu.Ama keyfi gayet yerinde, ateşi filan yok:) dediğim gibi tek başına burun kuruluğu ateş göstergesi olmaz, buna birkaç işaretin daha eşlik etmesi gerekir ki bunları zaten fark edersiniz.O yüzden içinizi ferah tutmaya çalışın, endişelerimizi, üzgünlüklerimizi hissediyorlar.Onu da kendinizi de üzmeyin:)