Acana Mama??

Marlo

Acana mama 7 aylık kedime protein bakımından ağır gelirmi??bi çok yorum görüyorum ve endişeleniyorum

23 CEVAP

eltarcin

Acana'dan memnun kalmayanlar fazla :/ İçeriğinin pek dengeli olmadığından diye düşünüyorum. Fazla protein zarar yapmaz. Doğasında etle tahılı karıştırıp yemiyorlar herhalde. Instinct, Orijen, Now Fresh, Naturea olabilir.

Acana-Orijen mamaların protein oranı çok yüksek olduğu için hareketli olmayan kediler için alınmaması gerek.Sanabelle-N&D-Bozita ve Brit Care mamalarını deneyebilirsiniz.

Marlo

Evet tedirginim açıkcası başka bi mamayla karıştırıp versem

akitalove

Now fresh deneyebilirsiniz ben prochoice mamaya gecmeyi dunusuyorum :)

Marlo

Neden bana now fresh??olabilir bi bakayım ama iki paket acana bi Pakette nd tavuklu narlı duruyor bitsin geçeyim

Kediiaskk

Nd düşük tahıllı balıklı mamaya yeni geçtik araştırmalarıma göre gayet iyi bi mamaya benziyo bu mamayı düşünmez misiniz

akitalove

Now*

nyssa

ben de acana kullanıyorum ama okuduğum yorumlar beni tatmin etti N&D düşük tahıllıya geçeceğim,benim kedim pek hareketli değil çünkü,ilerde böbrekleri zarar görmesin diye çok protein yüklememeye karar verdim

dilex

@marlo ben n&d den dewam ediyosum ama tavuk alerji yapiomus bende nowfresh kitten deniyecem.

dilex

Mamalarinin paketini acmadiysan sakla onlari yetiskinlige gecince kullanirsin sende mamalarina karistirip.onlarin bitmesini beklersen agir gelebilir suan.ama once nowfresh numune bulabilirsek cok daha ii olur tabi girmus olabiliriz yiyiyp yemiceklerini

Sutunannesi

Yaşadığım onca deneyimden sonra ne acı ki devam etmemeniz gerektiğini söyleyebilirim. Bende iyi yorumlar okuyarak almıştım ama sonuçları acı oldu. Artık Sanabella sensitive kullanıyoruz.

KedimVar

Yaklaşık 1,5-2 ay Acana Pasifica kullandım. Gayet memnundum. Bir sorun yaşamadık iki kedimde de.

Gul36

Ben de 6 aylık kedim için 1.5 ay kadardır Acana Grasslands kullanıyordum. Ağız kokusu dışında bir problem oluşmadı şimdilik.
Ancak proteinin fazla gelmesinden ben de korkuyorum.

3 aylıkken evimize ilk geldiğinde komşumuzun bizim için sipariş verdiği BonaCibo'yla başlayıp, (bir ara şehir dışında olmam nedeniyle çok kısa bir süre Royal Canin kitten vermek zorunda kaldım) sonrasında Acana'ya geçmiştim. Şimdi N&D'ye geçmeyi düşünüyorum ancak sürekli mama değişimi de sistemini bozar diye korkuyorum.

Bu mama meselesi insanın kafasını çok kurcalıyor maalesef. :(

eltarcin

@Klanketaalmiradova,
Neye dayanarak bunları söylüyorsunuz? Araştırdınız mı?

eltarcin

@Reyaura,
Tabii ki her kediye yaramaz. He kedinin ayrıcalıkları vardır. Orijen sağlıklı mıdır? Evet. Ama her kedinin damak tadına uygun mudur? Hayır. Tarçın'a Orijen "Cat&Kitten" kullanıyorduk. O lanet olasıca Pro Plan'dan sonra öyle bir yedi ki anlatamam. Ve gayet de sağlıklıydı. Kedinizin damak zevkini ve verdiği tepkileri siz kendiniz belirleyeceksiniz. Bu konuda testerler iyi oluyor.
@Klanketaalmiradova,
Protein, kısır ve diğer kediler için sorun yaratmaz. Protein, aksine daha da faydalıdır. Tabii doğru mamadan alındığı sürece... Kalkıp da bir RC verseniz bir Orijen'le asla denk olmaz. Tabii en sağlıklısı homemade ama kuru mamada kısır kediler için Orijen "Fit&Trim" öneririm. Artı olarak macunlar ile destekleyebilirsiniz.
Not: Bilgilerinizi nereden aldığınıza dikkat edin. Sonra hatanızın bedelini yaşayarak öğrenmeyin.