Kedi Kulak Akarı

Asil50

Herkese merhaba. Sokaktaki bir kedide kulak kaşıntısı var. Kaşımak tan kulağının arkası yara olmuş. Akar olabilir sanırım. Tecrübeli arkadaşlardan ricam İlaç tavsiyesinde bulunabilirmisiniz

5 CEVAP

salihaondag8

Kediyi acilen bir veterinere götürüp muayene edip durumu anlatırsanız ona göre yardımci olabilir ve ilaç yazar en kısa sürede geçer inşallah çok geçmiş olsun bizim yapabileceğimiz yada Önerebilecegomiz pek birşey yok onlar daha iyi bilir sadece goturesiye kadar pamukla çok içine girmeden kulak zarına zarar vermeden temizleyebilirsiniz sade pamukla kirini birazda olsa geçer belki çok geçmiş olsun inşallah geçer gider bir an önce gösterin derim veterinere

Asil50

Veterinere gitmeniz çok zor. Bizim yaramaz genç Bir erkek kedi,mevsim dolayısıyla da biraz aktif. Bir orada Bir burada hiç yerinde durmuyor. Kendisini götüremezsem bile bir gidip danışacağım veterinere ama internette kulak bakımı için satılan ilaçlar gördüm onlar işe yarar mı ki?

salihaondag8

Yani veterinere goturemiyorsaniz bile en azından gidip durumu anlatın ve danışın benim bildiğim genelde tedavi uyglayip kulak içine bakılıp durumuna göre tedavi yapılıp ilaçlar veriliyor ve siz uyguluyorsunuz denk gele internette satılan ilaçlar belki zarar verir kulağa birde nasıl uygulayacaginizi en iyi veteriner anlatır ve gösterir çok geçmiş olsun inşallah birşeyi yoktur varsada hemen iyileşir inşallah diyorum🤗

salihaondag8

Ama kulak içini bir pamukla şimdilik temizleyin en azından kaşıntı azda olsa geçer belki genelde kulak temizliği yapılması gerekiyor

salihaondag8

Ama yani bir şekilde veterinere götürmek daha iyi olacaktır görmeden tedaviye başlayıp size ilaç vermesi imkansız biraz görürse daha iyi çözüm bulursunuz ve kedinin sorunu çözülür yani en mantıklısı bu olur ama siz yinede danışın bakalım ne diyecek illaki getirin göreyim derse ona göre birşeyler düşünürsünüz artık