Kedimin Cinsi

semihtopal

kedimi bir süre önce sokaktan sahiplendim. ama cinsine halen tam emin değilim. sizce tekir mi yoksa norveç orman kedisi mi? kuyruğu bir hayli tüylü ve kabarık :)

11 CEVAP

sultansbutler

kediniz domestic longhair. tüyü kadar ömrü olsun. uzun tüylü kediler norveç orman kedisi değildir. sizin değil ama halkımızın ve veterinerlerimizin sokakta bulunmayacak ırklarla kedileri sürekli şu cins bu cins diye etiketlemesi bana çok komik geliyor. köpekler gibi ayırt edilemiyorlar. kedi biraz büyük olunca maine coon. yahu sokağa atılmış maine coon nerde görülmüş ırkı daha yeni yeni getirdiler türkiyeye. gri olunca russian blue ama gözler sarı xd vs. en doğru terim domestic short/longhair.

Okan3439

Norveç ve maine coon la alakası yok kediniz uzun tüylü tekir malesef bu ırkları sokakta bulamazsınız profilimden victor un fotoğraflarına bakabilirsiniz daha 11 aylık 9kg

Cennet29

Main coon mu hiç güleceğim yoktu 😁 kedinizin cinsi nedir bilmem ama main coon olmadığına eminim. Ayrıca cok güzel ömrü uzun olsun

semihtopal

teşekkürler, veteriner de norveç orman kedisi ve tekir melezi olabileceğini söyledi :)

selinay41

Üçgen yüz dik kulaklar büyük patiler..kediniz maine coon cinsi

semihtopal

maine coonlar daha iri ve heybetli olmuyor muydu? maine coonların karakteristik özelliklerini pek bilmiyorum ama benim kızın hareketleri falan tekir gibi :)) çok oyuncu evde deli gibi koşturuyor, biraz hırçın. tırmalamayı ve ısırmayı seviyor. önceki kedim tekir cinsiydi, huyları bi hayli benziyor :)

sevevevalt

norvec orman kedisi olanibilir

sevevevalt

norvec ve tekir karisimi gorunuyor cok guzel bir kedi

semihtopal

cevaplar için teşekkürler :) yabancı bir forumda domestic medium hair yazıldı. aslında cins kedi olup olmaması benim için önemli değil, sadece merak işte😅

gulsundusmez

Cins değil kedi ve köpekler ırk olarak nitelendirilir kedinizde maine coon ve tekir sarman mixi ömrü bahtı güzel olsun :))

LilaMiaLuna

Maine Coon olmadığı kesin :D