Yavru Kedi Kuru Mama Onerisi

batutrx

Öncelikle merhabalar,

70-72 günlük British Shorthair dişi yavrum var. Kuru mama konusunda oldukça seçiciyiz ve yaş mamayı seviyoruz. Kuru mamaya alıştırmak için yaş mama vermiyoruz. (İshal sorunu oldu) Royal canin kitten ve proplan kitten verdim birkaç kez yedi sonra yüzüne bakmadı. Şu an felicianin yavru kedi mamasini yiyor. (Hiç olmasa arasıra yüzüne bakıyor) Acaba proplan kitten veya Royal kitten ile karıştırıp, onlara mı alıştırsam diye düşünuyorum. Aslında N&D kitten veya Acana First feast denemeyi düsündum fakat ishal şikayetlerini okuduktan sonra onlardan biraz korktum. Evim büyük değil, dolayısıyla çok fazla koşturamıyor. Zaten zor zar kuru mama yediği için 550grda geziyoruz, bir de ishal olursa iyice kötü olur diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Bütçe olarak N&D'yi verebilirim, acanayi zorlarim. Bu gelişim çağını olabildiğince sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorum.

N&D balıklı konusunda geçen gün oldukça emindim fakat dediğim gibi ishal sorununu göze alamıyorum.

Not: İc dış paraziti olduk, karma aşı için 1kg olmasını bekliyoruz.

5 CEVAP

sevvalsena

biz de scottish fold yavru kedi sahiplendik. bir aya yakın süredir yanımda ishal sorununu yaşadık ve etrafımda cins kedi bakımında olan çoğunluk hills mamasını önerdi bende bugün sipariş ettim umarım beğenir

Emirrckr

Biz aylardır N&D Kitten kullanıyoruz çok memnunuz,
İshal değil yumuşak dışkı problemimiz bile yok.
Gelişimi de gayet güzel ilerliyor,kilosu yerinde.

sevvalsena

biz de scottish fold yavru kedi sahiplendik. bir aya yakın süredir yanımda ishal sorununu yaşadık ve etrafımda cins kedi bakımında olan çoğunluk hills mamasını önerdi bende bugün sipariş ettim umarım beğenir

batutrx

Yorumlar için çok teşekkürler

@Emirrckr peki ND yi serbest besleme mi yapiyorsunuz yoksa ölçülü mu?

PetQuenn

HİLL’S kullanmanı öneririm