Kedim Hamile Kalır Mı?

Eda13yap

Merhaba evimde 6 yaşında erkek kısır kedi var ve yeni sahiplendiğim 1.5 yaşında dişi kedi var geldiği gibi kısırlaştıracaktım ama aşırı zayıf olduğu için yapamadık ve dün kızgınlığa girdi erkek kedimde tepki verdi fakat sadece ensesinden ısırıyor 2018 yılında kısırlaştırmıştım şimdi korkuyorum bir şey olur diye
dişi kedim kuru mama yiyor fakat yaş mama yemiyor kilo alması gerekiyor bu süreçte nasıl aldırabilirim? ciğer,tavuk,balık yemiyor

4 CEVAP

LilaMiaLuna

Immun 44 şurup var kedilerin hem iştahını açtığını hem de kilo aldırdığı duydum

kang14

Erkek kedinizin kısırlastırma operasyonu düzgün yapıldıysa dişi kediniz hamile kalmaz. Fakat çiftleşme söz konusu olursa , bazen hayvanlarda da yalancı gebelik durumj olabiliyor psikolojik hormonel olarak. Sanki hamileymil gibi süt topluyor memeleri vs. Veteriner hekime danışıp bagısıklıgını güclendirici şurupla baslayabilirsiniz kendini toparlaması için. Ya da bağısıklık aşısı var bir doz yaptırıp vücudunu toprlamasına yardımcı olur. Kilo aldırmak değil de bence önemli olan bagısıklıgı öncelikle.Tabuk suyu içiyor mu? Kırmızı et de deneyebilirsiniz.

Phoenix3

Erkek kısırsa hamile kalmaz. Dişi kediniz için de yağ oranı yüksek bir mama verebilirsiniz, proplan tavsiye ederim. Güzel kilo aldırıyor diyorlardı ben de memnunum. Yaş mama için de farklı çeşitler deneyebilirsiniz severse haftada 2 kere falan vermeye çalışın bir süre. Hemen toparlamıştı benimki kilosunu bu şekilde

Eda13yap

umarım doğru kısırlaşmıştır belediye de yaptırmıştım.Dişi kedim aşırı cimcime istemediği hiç bir şeyi yemiyor zoelayınca da saldırıyor tavuk yemediği için suyunu da hiç denemedim