Yavru Kedi Göz Yaşarması Ve Akıntısı

batutrx

Merhaba,

70-72 günlük yavru british shorthair kedim var. göz çapaklanması, akıntısı ve yaşarması oluyor. Veterinere giderek novomed oculisol aldım. Bunun içinde herhangi bir antibiyotik var mı acaba? Günde 3 kez kullanılıyormuş sanırım, kaç gün boyunca kullanmam gerekir?

1 CEVAP

veterineriniz size antibüyotik değil Antienflamatuar vermiş. Antibüyotik vermediyse bir sebebi vardır ki yavrularınız ufak. Bence boşuna o yola girmeyin.

Yavru kedilerde çapaklanma ve göz yaşı çok sık yaşanan bir durumdur. Günde bir iki kere nemli bir pamukla çapaklarını temizlemeniz yeterli olacaktır. novomed'i de en fazla 15 gün kullanın. damlaların ömrü bu kadar.