Kızgınlık Dönemini Çiftleştirmeden Atlatabilir Miyiz??

fbostancii

Oğluşum yakında kızgınlık dönemine girer diye tahmin ediyorum. Ben çift olsun diye yanına dişi kedi de aldım 4 aylık şu anda. Erkek olan ilk dönemi eşleşmeden atlatsa (dişi kedim çok küçük çünkü, başka dişiyle de istemiyorum) ilerde dişi kedim ile eşleşse olur mu acaba:))

2 CEVAP

Fulyakopuk

Dişi ve erkek kedilerinizi o süre zarfında ayrı tutarsanız geçiştirebiliyosunuz. Benimki dişiydi 4 kızgınlık geçirdi çiftleştirmedim 5cide 8aylık oldu çiftleştirdim veterinerim onayıyla sizde ayrı tutarsanız o dönemde bi sıkıntı çıkmaz biraz gürültüleri oluyo sonra geçiyo ilk kızgınlık yaklaşık 10-13gün sürüyomul biraz uzun oluyo sonra git gide azalıyo

Anonymus827062

Dışı kizginiklikta değilse sorun yok. Erkek kediye gelince onların dişi gibi dönemsel faaliyetleri olmuyor. Her daim hazır olurlar. Peki nasıl bir sıkıntı olur su an der iseniz dişi kedinizi rahat bırakmayacak sürekli rahatsız edip kovalayacaktir. O da döneme girerse gözün aydın o zaman. Girmez diye bir şey yok disi lerde kizginlik dört aya kadar inebiliyor