Kuru Mama Saklama

10 kiloluk nd kısırlaştırılmış kedi maması aldım. Gardırobumun içine sıkıca kapalı bir şekilde koydum. Odanın sıcaklığından mama bozulur mu acaba 1 aydır zaten orda duruyor. Daha bir serin bir yerde mi durması gerekiyor?

6 CEVAP

salihaondag8

Ben. Genelde sokak canları için aldığım mamayı 15 kg alıyorum ve bitme süresi daha kısa oluyor genelde ev kediniz bir taneyse çok kilolu mamalar önerilmiyor hemen bitmedigi için tek kediyse tabi ama aldıysanız da ağzında koruma kısmı varss iyice kapatıp hava almiyorsa sıkıntı olmaz ben mandalla ağzımı kapatiyorum iyice arka banyomuz var boş ve serin güneş almayan bir yer genelde serin ve kuru yer güneş almayan bir yere koyun güneşe maruz kalmasın ve serin yerde olsun 🤗

salihaondag8

Daha çabuk bayatlamasim diyorsanız kavonozlara ayırıp yediği kadar miktarı kullanıp geri kavonozlarin ağzını kapatip en azından mamanın hepsinin bayatlamasini onlersiniz yediği mamayı günlük çuvalın ağzını açıp kapatırsanız mama bayatlar çuvalı çok sık aç kapa yapmak iyi değil taze kalmıyor bu sefer aklimizda kalsın inşallah faydam olmuştur umarım işinize yarar ve çözüm bulursunuz 🤗

IIREMMM

bunun için büyük 15 litrelik saklama kapları da oluyor biz de ona aktaracağız bakabilirsiniz siz de

Phoenix3

İsterseniz içinizin rahat etmesi için 2-3 kilo şeklinde saklama kaplarında saklayabilirsiniz. Ben 3 kilo kadar alıyorum genelde. Büyükçe bir kavanoza koyuyorum yaklaşık 1 kilo kadarını o bitince tekrar paketi açıp dolduruyorum.

Güncel

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için zaten 2 kilosunu ayrı kaplarda saklıyorum açıp kapamıyım sürekli diye. Sadece gardırobum da olması beni tedirgin etti bozulma açısından. Teşekkürler cevaplarınız için