Kedimden Mantar Bulaştı Ne Yapmalıyım

esrac19

Kedimden mantar bulastı kasıntı var ne yapmalıyım kedim asılandı fakat ben kasınıyorum

9 CEVAP

Cemalchief

Sizin psikolojik olabilir mi ? Kasinan yerde kirmizi yuvarlak var mi ? Bunlara bakmaniz lazim banada 2 kere bulasti ama gram kasinmadim. Birde mantar aşısı yaptirmadan önce mantarın türünü vet tespit etti mi ? Ben o hatayı yaptim kedimin bagisikligi iyice dustu ve asi gram fayda etmedi daha zarari oldu mantar arttı, tedavileri ben sadece ecosin yapiyoruz

mervedoganay

Mantar bana da bulaşmıştı ve ben de deli gibi kaşınıyordum. Travazol krem kullanmıştım. Rahatlatıyordu ama tam anlamıyla hiç geçirmedi. Hep oğlumda mantarın nüksettiği ilk zamanlarda kaşınıyordum. Sonra azalıyordu zamanla. Aşı konusuna gelirsek hem markalara ait birçok aşı hem de mantar türleri var. @Cemalchief haklı. Doğru tanı olmadan yapılan her şey boşa gidiyor maalesef. Aşıdan biz de fayda görmemiştik. Ecosin bir nebze iyi gelmiş fakat tekrarlamıştı. Son çare olarak kullanılan bir hap iyi gelmişti. Adını unutmuşum şu an.

esrac19

Minik kırmızı lekeler olustı vucudumda ilk iki hafta birsey yoktu kedimi sahıpleneli 3 haftasında basladı kasıntı hangı hapı kullanmalıyım cildiyeye randevu aldım ama daha vaktı var :( krem solisyon vb birseyolarak travazol kullandım ama gevmıyor kasıntı

esrac19

Minik kırmızı lekeler olustı vucudumda ilk iki hafta birsey yoktu kedimi sahıpleneli 3 haftasında basladı kasıntı hangı hapı kullanmalıyım cildiyeye randevu aldım ama daha vaktı var :( krem solisyon vb birseyolarak travazol kullandım ama gevmıyor kasıntı

Cemalchief

Doktor degilim ama zalain sprey var, 8,9 gunde falan tamamen geciriyor boyutuna bagli

esrac19

Teşekkür ediyorum deneyecegım

Minminik

Merhaba mantar zorlu bir surec kesinlikle doktora gidin hap verecektir eczaneye danisarak ek krem alabilirsiniz kiyafetledinizi yatak ortulerini yuksek sicaklikta yikayin

huqi

Geçici yuvalık yaptığım kedi den bana ve ailemdeki herkese bulaşmıştı, bir de kedilerime maalesef. Cildiyeye randevu alamamıştım o yüzden evde kendim krem sürüyordum ama hiçbir işe yaramadı. Siz de cildiyeye gitcekmişsiniz zaten gidene kadar travazol ya da ketoral krem sürün. Benim ki 1 senede geçmişti ve bu yaz yeniden tekrarladı :(
Kediniz içinde ecosin öneririm ama öncesinde nasıl kullanılacağına youtube dan bakın, doğru uygulamak önemli. Bir de klinikten iyi bir bağışıklık yükseltici alın kedinize geçmiş olsun

mycospor krem kullanın. ama kortizonlu ilaçları doktor yazmadan anlamayabilirsiniz. aile hekimine gidin cildiyeden önce. mantar çok belirginse aile hekimi de anlar zaten.