Kedilerin Ortalama Boy Uzunluğu Ne Kadardır?

Kjw

Kedilerin genel manada ideal kilosu vardır ,belli bir rakamın üstü kilolu sayılır,peki boy ortalaması nasıldır.
Sizin kedilerinizin uzunluğu ne kadar ve bu uzunluk sırt kısmından mı yoksa ayaklarda dahil olmak üzere mi ölçülüyor.
Nette sağlıklı yetişkin bir kedi 70*80 cm olur tarzı şeyler var ama benim kedim 90 cm geliyor...4.5 kg olmasına rağmen çok zayıf.
Acaba daha uzar mı merak ediyorum,bir kaç ay öncede aynı kilodaydı azıcık daha topluydu,şimdi uzun ve ince.

14 CEVAP

ursaminor

Kedilerin boyları enseden kuyruk başlangıcına olacak şekilde ölçülür.
Ortalaması da hem çok çeşitliliği olmasından hem de aşırı derecede esnek olduklarından belirlemesi kolay olmayan bir değişkendir.
Tek merak eden siz değilsiniz :D
Yüzlerce site var bundan bahseden yahu :)

Reyyanhan

Bende 1 metre kedi duyunca bizimkileri ölçme gereği duymadım. Finolar :/

Anonymus827062

Sen de mi merak ediyorsun bunu Sinem abla:D inanir misin bir cok konu merak etmişimdir kedilerin boy uzunluğu gibi bir konu hiç ilgi alanimda olmadı:D

Kjw

Bilmiyorum valla bacakları çok uzun yerden baya yüksek,sırt kısmıda uzun... Ve incecik,3 ay öncede aynı kilodaydı hala aynı kilo ve eskiye kıyasla daha ince... Çevremde gördüklerim hep yere yakın benimki değişik geliyor... Cinsinden herhalde.

Anonymus827062

Senin kisi mavi rus kırması olmasın mavi ruslar ince uzun bacaklı zarif görünüme sahiptir. Ve asla şişman olmazlar. Bana göre kedin gayet normal yere yakın olmaması bacak uzunlugundan kaynaklı.

Anonymus827062

Fotoda da gayet iyi ve fit duruyor bence hiç şikayet etme bu durumdan. Gayet sağlıklı ;)

ursaminor

"baya" "uzun"
Sizin de muğlak kalmış bakın metrik bir rakam yok :D
Bizimkinin de bayağı uzundur bacakları :P

Bir keresinde tasma alacağım zaman ölçmeye kalmıştım da her ölçüşümde başka çıkmıştı ve ben de pes etmiştim. Zor iş :)

SelinTuksal

kedişliler daha çok babaya benzerler. bizde 4 yavrunun 3 ü babaya çekmişti...

Kjw

@SelinTuksal Mümkündür babayı bilmiyorum,fakat kedim huy olarak gerçekten çok iyi,kime çektiyse artık müko birşey olmuş.

Benimle yatar benimle kalkar,gece tepinmesi yoktur beni rahatsız etmez,dediklerimi anlar çoğu zaman yapar,yemeği benle yer,tabağını koysamda ben gelmeden başlamaz.Tadına bakar çekilir.Oynamayı çok sever ama tırmalama,çizme,ısırma huyu yok,hem dizimin dibinde oturur,gideyim ayrı yerde yalnız durayım yok,illa bana bakacak...Yemek yerken önce öpmezsem o yemeği yemez,illa öptürecek kendini Ahdsfgdgh
Çok seviyorum ~.~ Gel diyince geliyor,git diyince gidiyor,yap diyince yapıyor...Çok zeki kapı açmayı öğrettim kendi açıyor:)
Tek sıkıntımız ben işteyken tuvaletini yapmıyor,illaki ben yanında olucam,eve geliyorum direk tuvalete gidiyor beni çağırıyor yapana kadar bekliyorum,temizliyorum rahat ediyor...Çok titizse demekki...Bazen,kedi mi,köpek mi,yoksa insan mı bu diyorum...Öyle duyarlı anlayışlı ve sevgi doluki ...

Kjw

Hımmm ok, sadece ben merak ediyormuşum bunu

Kjw

Teşekkürler Olcay bey, esasen şikayet değilde sadece merak benimkisi,bu durumdan memnunum zayıf olması güzel,yemesi içmesi yerinde,herhangi bir sorunda yok... Çok uysal bir kedi,tam bir ana kuzusu

Kjw

Tam ölçeyim diyorum,metreyi oyuncak niyetine kullandığı için üstüne atlıyor... Ama ense kuyruk arası 45 cm şuan...

Kjw

Olcay bey,sahiplendiğim kişinin dediğine ve gördüğüme göre annesi British ama babadan emin değilim... Belki babasına benziyordur,bahsettiğiniz türün özelliklerine baktım,inanırmısınız %90 aynı gibi

Kjw

@Reyyanhan Belki ben abartıyorumdur bilmiyorum...Buradan bilmediğim için fotolarına ekleme yaptım oradan bakabilirsiniz...