Kedi Dışarı İşeme Problemi

eceyilmaez

Herkese merhaba, 2 yaşında bir tekir kısır erkek kedim var. Dışarıya işeme problemini bir türlü çözemiyoruz. Eskiden ara sıra olduğu için göze batmıyordu ama bu ara aşırı sık olmaya başladı gerçekten tüm ev halkının huzurunu kaçırmış durumda. Bide sürekli yatağı tercih ettiği için bu ay yıkanan kaçıncı çarşaf yorgan bilmiyorum...
Geçtiğimiz ay veterinerimizle görüştük tüm tetkikler yapıldı hatta 1 gece klinikte kaldı. Kan ve idrarda hiçbir sorun çıkmadı bu yüzden feliway sprey almamızı tavsiye etti kendisi. Sabah akşam 2 fıs tuvaletine sıkıyorum ama az önce yine malum manzarayla karşılaştım.
Eminim bu problemi başka yaşayanlarda olmuştur tavsiyelerinize çok ihtiyacım var şu an 🥺 ailemle birlikte yaşadığım için artık bizim aramızda da gerginlik yaratıyor, nasıl çözeceğiz bu işi gerçekten anlamadım 😓

7 CEVAP

Catqyeen

Merhaba acaba son zamanlarda kumunda bir değişiklik vs yaptınız mı? Kumunu günde kaç kere temizliyorsunuz, bazen çok dolu olunca dışarıya yapıyorlar, günde 2 kere kumunu temizlediğiniz halde dışarıya yapıyorsa, kumunun kokusundan vs olabilir, kısa zaman içinde kokusu farklı bir kuma geçiş vs yaptıysanız, ya da tuvaletinin yerini değiştiriyorsanız sürekli, kedinizi bu etkileyebilir.

eceyilmaez

dediklerinizin hiçbiri olmadı maalesef. Kumu her gün bazen günde 2 kere değişiyor markada uzun süredir aynı. her şey stabil yani

stellabennett

eğer imkanınız varsa başka bir veterinere de götürebilirsiniz bazen böyle şeylerin altında yatan asıl sebep sonradan da bulunabiliyor :(

eceyilmaez

Veterinerden kaynaklı bir şey değil arkadaşlar. Gayet iyi bir hekimimiz var ve sağlıkla ilgili her şey kontrol edildi. Kumunda yada hayatında değişen bir şey de yok. Benim buraya yazma sebebim bizim gibi diğer etkenler normal olmasına rağmen keyfinden yapanlar ne gibi çözümler bulmuş

ZeroSix

Merhaba, evinizde kaç tane kum kabı var?

Ferdibuse

Öncelikle kediniz kısır mi kısır değilse bundan dolayıdır. 2 3 tane daha teorim var aynı sorunu yaşadım kısır olmasına rağmen 1 yaşındaki kedimle, sevmediği kişinin yatağına iseyebiliyorlar benim eşimi sevmiyor kedim ve yatakta onun yattığı yere isedigini fark ettik , ikinci olarak evde stres yaratabilecek şeyler olduğunda yapabiliyorlar yeni bir kedi misafir bir hayvan veya çocuklarla arası iyi değilse bir çocuk, üçüncü olarakta eğer ona olan ilginiz azaldiysa oyun zamanlarıniz kısaldı veya oynamiyorsaniz ilgi çekmek için de yapabiliyorlar. Kedim bi on kez falan rahat yataga ve belli bir mindere isemisti yatağı çamaşır suyu sirke ile sildim ters çevirdim minderi direk attım kum kabini direk araya koydum kum kabının sallanan giriş kapısına kedi otu yapıştırdım 1 hafta kadar ilgimi arttirdim 20 dk lik oyun vakitlermizi yarım saate çıkardım 1 hafta sonunda düzeldi çok şükür sonradan kedi otunu kaldırdım şuan 3 aydır yapmıyor

Ahraz

Zor bir durum ama geçici. Siz zorlada olsa onu alistirin