Iki Kedi Birbirine Alıstırma

Leon23

Merhaba arkadaslar evde 3 kedim var 3. Kedim evde stres faktörü haline geldi 3 aydır alisamadilar biri zaten hiç istemiyor evde. Mama yerken yeni gelen kedim geldigi anda bile mama yemeyi bırakıyor stres kaynaklı istahsizligi var çok yaklaşırsa vuruyor. Ben hiçbirinden vazgeçemem evladım hepsi veteriner bir damla verdi sakinleştirici onu denicem yeni gelen kedim hep oynamak istedigi için belki sakinleşirse daha iyi olur diye düşündük sizin öneriniz neler yardımcı olursanız sevinirim

8 CEVAP

Gokhanozerdem

Merhaba. Aynı sorunu aylarca yaşadım bir çok öneri üzerine denediğim şeyler oldu aslında gerekli olan zamanmış şimdi hepsi iyi profildende görebilirsin süper dörtlü oldular.

IIREMMM

instagramda humuslubloğun bir gönderisi vardı bununla ilgili bakabilirsiniz bir de feliway isimli bir ürün var onun için de iyi deniyor ama yine de bir araştırın bence

Alışmak uzun zaman alıyor ve bazıları seneler de geçse alışamıyor. Ama siz ne kadar süre ayrı tutabildiniz. Tekrar başa sarıp onları farklı odalarda tutup kapı aralığından yakınlaştırma çalışmalarını yineleyebilirsiniz. Evin çeşitli yerlerinde yeterince mama ve su kabı olduğundan emin olun. Tuvalet kutularını büyütün ve sayısını arttırın. En azından 2 tuvalet olmalı. Mama yemeyen kedinizi gerekirse ayrı odaya alıp mama verin. Hepsiyle ayrı ayrı oyun oynadığınizdan emin olun. Yine tek tek odaya alıp yarımşar saat oyun oynayın. Yeterince enerji attıklarında daha sakin olacaklardır

Bizim ilk kedimiz sonradan gelen kedilere 2 yıl oldu ancak tepki göstermeyi azalttı diyebilirim. Yeni yeni kaçma kovalamaca oyunu oynuyorlar. Yani 3 ay çok yeni. Zaman tanıyın 🤗

Leon23

Theravet calm ürünü var onu önerdi veterinerimiz birde oda için sakinleştirici bir koku varmış sanırsam onu da denicez sonuç alamazsak teşekkür ederim dediğiniz sayfaya da bakacağım mutlaka

nld

Ben kapı aralığından ve box içinden birbirlerini koklatmıştım. Ortalık biraz durulunca da ödül mamasıyla kandırdım sonra ayrılmadılar. İşe yarar belki :(

nld

Ben kapı aralığından ve box içinden birbirlerini koklatmıştım. Ortalık biraz durulunca da ödül mamasıyla kandırdım sonra ayrılmadılar. İşe yarar belki :(

Leon23

Biz başta kapılar zaten kapalıydı aradan birbirlerini kokladilar vs. Ama ilk günden beri istemiyor 3 ay oldu zaten asosyal bir kedi sadece diger kedimle anlaşıyor