Kedimin Kilosu

kediminnos

1.5 yasinda tekir erkek kedim var. 5 bucuk kilo ve fazla oldugunu dusunuyorum. Matisse somonlu kisir kedi mamasi kullaniyoruz. Kuru mamadan baska bi sey yemiyor. Nasil kilo verebilir sizce kilosu normal mi yardimci olabilir misiniz

4 CEVAP

kedilimadam

Benim 9,5 aylık erkek kedim şu an 5kilo:) veteriner gayet normal olduğunu söylüyor. Ama kedinizin yapısını bilmeden de çok emin konuşmak istemem. Benimki mesela 5kilo ama şişman değil çünkü boyu oldukça uzun.Sizinkinin vücut yapısı nasıl acaba?Açıkçası ben 5,5 kilonun fazla olduğunu düşünmüyorum. Fakat tembelleşmesine engel olmanız çok önemli. Bu yüzden fırsat buldukça koşturun, zıplatın enerji harcamasını sağlayın bence:)

emrezrtrk

5 kilodan sonra karaciğer yaglanmasi riski varmış

Eğer kedinizin kilosu en-boyuna göre iyi ise daha fazla kilo almaması için hareket ettirmelisiniz.Kediniz yapmak istemiyorsa veterinere danışıp diyet mama kullanabilirsiniz.

kediminnos

Tesekkurler