Su Dökme

Eryemcn

Bir soruda buraya bırakmak ıstedım :) 7 aylık erkek kedim su kabından suyunu dokuyordu Bı sekilde yere sabitledım ama yıne yapmaya basladı Bı mıktar içiyor snra dokuyor 4 aydır bende bunu aralıklar ile 4. Tekrarlayısı Sorular karsısında ki cevapları vereyim temiz su kullanıyorum kabı temiz tutuyorum gunluk su degısımı yapıyorum

5 CEVAP

aleyn

kediniz heyecan arıyor :) kediler doğaları gereği akan suları ya da birikinti sularını severler bu yuzden de suyu döküp yerden içmeyi tercih edebilirler. mesela dışarıdaki kedilere su kabı koydugunuzda eğer yağmur yağmışsa birikintiler varsa asla su kabını tercih etmezler su içmek için.. fayans mermer gibi düz bir zemin üzerindeyse sürekli temiz tutun yerden içme ihtimaline karşın..

gunosari

Bizimkilerde aynısını yapıyorlardı.Birisi yazmıştı denedim sorun çözüldü.Kafası su kabına sığmıyor bıyıkları çarpıyor olabilir diye daha büyük su kabı koyunca vazgeçti dökmekten.Su kabını büyütmeyi deneyebilirsiniz.

nyssa

plastik kap mı kullanıyorsunuz?

Eryemcn

Evet plastik ama saka gıbı gelıcek belkı annemi zor ikna ederek porselen bile kullandık

nyssa

çelik deneyin