Kısırlaştırma Öncesi

Fistikpasa

Herkese merhaba bugün öğlen saat 12de dişi kedimi kısırlaştırmak için kliniğe götürücem. Kedimi ortalama kaç saat aç bırakmam gerekiyor? Biz bütün gece ayaktaydık ve sanırım kedim en son saat 2 gibi kuru mama yedi ve sonrasında su içti. Kedimi akşamdan aç mı bırakmam gerekirdi hata mı yaptım bilgisi olan varsa yazabilir mi

8 CEVAP

Mirabonibon

Bunu veteriner soylemedi mi? Evet gece 12 den sonra hicbir sey yememesi gerekiyor benim veterinerim sadece su icebilir mama kesinlikle yemesin demisti mutlaka ama mutlaka gotureceginiz hekime mama yedigini soyleyin

KimJeongguk

Gece 12 den sonra hiçbir şey yeyip içmemesi gerekiyor kedinizin. Mama yediyse bunu veterinerinize söyleyin belki ameliyatı başka bir güne çekebilirler.

Fistikpasa

Veteriner sadece aç gelmesi gerektiğini söyledi

Operasyon öncesi 12 saat aç kalması gerekir. Bunu da hekimin belirtmiş olması gerekir. Mama kaplarını etraftan kaldırmalısınız yoksa elbette yer. Anestezi sonrası yediklerini kusabilir ve bu da farklı sıkıntılara yol açabilir. Son durum ne oldu, umarım keyfi yerindedir.

Fistikpasa

Merak edenler için operasyon gerçekleşti kan testi falan yapılmış önceden. Yaklaşık 2 saat önce eve getirdik ona güzel karanlık bir yere yatağını hazırladım ama getirdiğimizden beri uyumuyor yatmıyor yürüyor yavaş yavaş..ona hazırladığımız odadan çıkmak istiyor kapıda bekliyor falan.dinlenmesi gerekmiyor mu?

Fistikpasa

Merak edenler için operasyon gerçekleşti kan testi falan yapılmış önceden. Yaklaşık 2 saat önce eve getirdik ona güzel karanlık bir yere yatağını hazırladım ama getirdiğimizden beri uyumuyor yatmıyor yürüyor yavaş yavaş..ona hazırladığımız odadan çıkmak istiyor kapıda bekliyor falan.dinlenmesi gerekmiyor mu?

Fistikpasa

Yakalığını çıkarttım rahat olması için zaten şu ana kadar hiç dikişlerini yalamaya yeltenmedi elbette gözüm üstünde sürekli

Bir süre daha mama yememesine özen gösterin hekim süre belirtmistir. Görece loş, sıcak yerde kalmalı. Yüksek yerlere atlayıp zıplamamalı. Anestezi etkisinin tam geçmesi (ayilması için ekstra ilaç verilmediyse) uzun sürebiliyor. 10 gün kadar dikiş bölgesine dikkat etmelisiniz. Aksi durumlarda hekiminizle iletişimde olun. Geçmis olsun