Kedim Mama Değişikliğinden Sonra Hızla Zayıfladı.

NurMIA

Daha önceki sahibi tarafından orta segment mamalarla beslenmiş kedim için ND mamaya geçiş yaptık. Diğer mamaları kadar iştahlı yemiyor asla ve haliyle zayıfladı. Bu mamayla anlaşamadığı anlamına mı gelir? Sağlıklı içerikler sebebiyle mi zayıflıyor? Deneyim sahiplerinden destek bekliyorum.

2 CEVAP

dilanbulent

Her kedi her mamayı sevmez. Örneğin Royal Canin, Proplan gibi markalar dünyada en çok kullanılan markalardan. Ama bu şikayet olmadığı veya her kedinin seveceği anlamına gelmiyor. Kedilerin de aynı insanlar gibi damak tatları farklı. Eğer sevmediyse değiştirin, zorlayıp kedinin sağlığıyla oynamaya gerek yok. Ama eğer anormal bir şekilde zayıfladığını düşünüyorsanız veteriner hekime gitmeniz çok daha iyi olacaktır.

stellabennett

mamayı sevmemiştir büyük ihtimalle siz yine eski yediği mamaya benzer ama bir tık daha kaliteli olan bir mamaya geçin bence ona rağmen iştahsız olmaya devam ederse sebebi başka bir şey olabilir veterinere götürürsünüz